KOŚCIÓŁ p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Kazimierza w Dąbrówce Wisłockiej
KOŚCIÓŁ p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Kazimierza w Dąbrówce Wisłockiej. Jest to jedna z najmniejszych parafii na terenie gminy Radomyśl Wielki. Jej mieszkańcy od wieków należeli do parafii Zasów i tam chodzili do kościoła nieraz po kilka kilometrów. W roku 1920 osiedliły się w Dąbrówce Siostry Służebniczki NMP, Starowiejskie, zakupiły parcele i wybudowały w 1927 roku dom, w którym prowadziły ochronkę z małą kaplicą, którą udostępniały miejscowej ludności na nabożeństwa odprawiane przez księży z Zasowa. W roku 1971 zamieszkał w Dąbrówce ks. Józef Kuklewicz, jako duszpasterz i rektor kaplicy. Wówczas mieszkańcy wioski coraz częściej zaczynają myśleć i mówić o budowie kościoła, ich plany zaczynają się urzeczywistniać, kiedy do nich trafia dnia 25 lutego 1983 roku z wioski Jamy ks. Kazimierz Talaga. Stara się o zakup gruntu i zleca opracowanie dokumentacji budowy kościoła i plebanii. Jeszcze w tym roku 20 sierpnia zostaje mianowany proboszczem powstającej parafii. W dniu 20 czerwca 1985 roku zostaje wydany przez ks. bp. Jerzego Ablewicza Dekret Erekcji Parafii p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Kazimierza w Dąbrówce Wisłockiej. 7 Lipca 1985 roku zostaje poświęcony przez ks. bp. Władysława Bobowskiego kamień węgielny pod budowę nowego kościoła, chociaż są już fundamenty i fragment ściany frontowej. Równocześnie budowana jest plebania, później wykonano ogrodzenie i cmentarz przy drodze do Radomyśla.
Projektantem kościoła i plebanii było Biuro Projektowe inż. arch. Józefa Szczebaka, wykonawcą A. Wałęga z Tarnowa, kierownikiem budowy W. Kokoszka z Zdziarca. Prowadzone w szybkim tempie prace budowlane zostały zakończone sukcesem, kiedy nastąpiło uroczyste poświęcenie kościoła, którego dokonał ks. bp Józef Gucwa dnia 15 lipca 1990 roku. Kościół sprawia miłe i przyjemne wrażenie.
Prezbiterium w górnej części zamknięte jest trzema dużymi obrazami, przedstawiającymi sceny biblijne. Środkową i centralną część ołtarza zajmuje obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy, bardzo czczony i wielbiony przez parafian. Pierwotnie obraz znajdował się w Ochronce Sióstr Służebniczek Starowiejskich osiadłych tutaj w roku 1919. Podobno dla nich obraz został zakupiony przez rodzinę znanego lekarza wojskowego doktora Juliana Maja. Obraz posiada liczne wota składane w podzięce za otrzymane łaski. Po jego okach na obrazach sceny: Kazanie na górze i Zmartwychwstanie.
Polichromię w prezbiterium wykonał w roku 2008 artysta malarz Jurij Bodnar z Ukrainy. On także zaprojektował witraże znajdujące się w oknach prezbiterium i nawy, które zostały wykonane w Pracowni witraży Zbigniewa Gustaba w Krakowie. Ołtarz, przy którym odprawiają się msze został wykonany z marmuru w kształcie trapezu, ufundowany został przez Władysławę i Stanisława Batko.
W przedsionku kościoła umieszczono trzy tablice w tym dwie poświęcone zasłużonym księżom i tak: Ks. Józef Kuklewicz ur. 2 VIII 1919 r. zm. 23 XI 1984 r. Rektor kaplicy w Dąbrówce Wisłockiej 18 VI 1971 – 25 II 1983, dalej granitowa tablica z informację: „KAMIEŃ WĘGIELNY poświęcił 7. VII. 1985 Ks. Bp WŁADYSŁAW BOBOWSKI”, oraz trzecia: Ks. Kanonik Kazimierz Talaga ur.25 XII 1933 r. zm. 17.VII.2018 r. Proboszcz w Dąbrówce Wisłockiej 1982 – 2003 Założyciel i budowniczy parafii p.w. NMP Nieustającej Pomocy i św. Kazimierza. Kapłan wielkiej wiary i troski o zbawienie dusz. Niestrudzony budowniczy i inspirator życia duchowego, czciciel Matki Bożej. W I rocznicę śmierci swojego proboszcza wdzięczni Parafianie.
2014 roku została odnowiona dzwonnica mieszcząca trzy dzwony, dwa na jednym poziomie a jeden wyżej nad nimi.
W parafii pracowali księża: ks. Józef Kuklewicz (1971-1983), ks. Kazimierz Talaga (1983-2003), ks. Stanisław Łukasik (2003-2018), aktualnie funkcję proboszcza pełni ks. Sylwester Krużel (2018- ).