AKTUALNOŚCI Czyli informacje bieżące, zawiadomienia, apele itp.

AKTUALNOŚCI

Chronologia działalności stowarzyszenia od jego założenia, czyli informacje bieżące i zawiadomienia.

2023

10 sierpnia, złożyliśmy wniosek w ramach konkursu do Fundacji „Orlen” o pomoc w uzyskaniu środków na pokrycie kosztów, jak również kilku drobnych rzeczy np. skanowanie dokumentów dot. naszego miasta w archiwach. Teraz czekamy na roztrzygnięcie konkursu. Jesteśmy dobrej myśli, bo Fundacja „Orlen” wspiera inicjatywy związane z historią lokalną jak i Polski.

lipiec – pozyskaliśmy stare archiwalne dokumenty które dotyczyły kościoła i naszego miasta. Wśród nich, był cenny zabytkowy dokument na pergaminie z roku 1609, wydany przez bpa Piotra Tylickiego dot. kościoła i spraw miasta. Dokument jest bardzo zniszczony, zasięgnęliśmy opinii ekspertów o cenie i możliwości jego renowacji. Istnieje taka możliwość w roku 2024, jednak za wysoką cenę.

16 i 23 czerwca – zajęcia na zewnątrz, obloty modeli typu „Rzutek”, zapoznanie się z modelami zdalnie sterowanymi. Dalsze zajęcia po wakacjach.

12 maja, odbyły się zajęcia organizacyjne, rozdanie modeli. 26 maj i 2 czerwiec – budowa modeli typu „Rzutek”.

28 kwietnia, odbyły się pierwsze zajęcia, uporządkowaliśmy i ułożyli cały materiał modelarski przewieziony z Radomyśla z naszego porzedniego miejsca, które zajął „Klub Seniora” utworzony przez GOPS.

15 kwietnia, w ramach ogłoszonego konkursu przez Gminę Radomyśl Wielki podpisaliśmy umowę w temacie „Działalność na rzecz dzieci i młodzieży” z Burmistrzem miasta i otrzymaliśmy kwotę 3 700 zł. Nasz projekt przewidywał utworzenie „Modelarni lotniczej w Szkole Podstawowej w Zdziarcu”. Teraz przygotowujemy umowę z instruktorem modelarstwa, porządkujemy lokal, materiały i narzędzia oraz zabieramy się do pracy, o czym będziemy informować zainteresowanych na bieżąco.

Niestety w Radomyślu nie ma lokalu dla młodzieży na prowadzenie takiej działalności.

2022

24 grudnia, wszystkim naszym sympatykom składany serdeczne życzenia pogodnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w gronie Rodziny i najbliższych.

Niestety cały rok minął, a konkretnie już 1 i pół, a w naszym lokalu trwa remont, no cóż spodziewaliśmy się tego. Miejmy nadzieję że przyszły rok będzie lepszy, będzie wymiana Władzy, a to już wróży lepsze czasy dla naszego stowarzyszenia. Kiedyś może napiszę książkę n/t temat.

2021

24 listopada, zapraszamy serdecznie na spotkanie z poezją i prozą organizowane przez stowarzyszenie (patrz ogłoszenie). Tematem będą wiersze naszych radomyskich poetów i wspomnienia z odległej historii z naszego terenu zawarte w wydawnictwie „Korzenie rodzinne które nigdy nie zamierają”, autorstwa Franciszka Chmury.

Spotkanie organizujemy w zaprzyjaźnionej Pizzerni „Olimpus”, ponieważ dla nas nie ma miejsca na sali w budynku budowanym dla organizacji społecznych w lokalu, który stoi pusty, a w którym odbywają się tylko sesje RM średnio raz na kwartał. Naprawdę dużo można o tym by pisać, aż wstyd, że mamy takie Władze.
Gorąco zapraszam wszystkich na spotkanie.
 • STOWARZYSZENIE
 • „NASZE MIASTO – RADOMYŚL WIELKI”

KLUB SENIORA „JAK W RODZINCE”

 • Zaprasza na

SPOTKANIE z poezją i prozą

 „Korzenie rodzinne które nigdy nie zamierają”

Dnia 24 listopada (środa) 2021 r.,

godz. 16,30

 w lokalu pizzerii „Olimpus” I piętro

 w Radomyślu Wielkim

 Zarząd

31 października, równo 77 lat temu, 31 października 1944 roku, zginął w walce z Niemcami nasz bohater por. Zbigniew Matula ps. „Radomyśl”, okrążony przez wrogów w Słonej k/Zakliczyna.

Stowarzyszenie „Nasze Miasto Radomyśl Wielki” pragnąc uczcić jego pamięć, zaprasza w niedzielę tj. 31 października o godz 12,00 pod tablicę budynku gdzie się urodził (siedziba Policji) aby złożyć bukiet kwiatów i zapalić świeczkę.

10 lipca,  zgodnie z planem odbyło się spotkanie z bratem Józefem Stanisławskim, kustoszem i przewodnikiem po obiektach sakralnych w Starej Wsi. Spotkanie było bardzo ciekawe, brat Józef dużo opowiadał, przedstawił historię Sanktuarium, wydarzenia z nim związane, spotkania z ciekawymi ludźmi i co skłoniło go do napisania tej książki.

Na miejscu można było nabyć książkę i uzyskać dedykację autora, a wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowy obrazek z Starowiejską Matką Miłosierdzia. Po części oficjalnej przy napojach i kawie można było porozmawiać o ciekawych wyjazdach i wycieczkach do miejsc uznanych za cudowne i łaskami słynące.

 

10 lipca, zaproszenie na spotkanie autorskie z Bratem Józefem Stanisławskim

STOWARZYSZENIE
„NASZE MIASTO – RADOMYŚL WIELKI”

KLUB SENIORA „JAK W RODZINCE”

Zaprasza na

SPOTKANIE

z bratem Józefem STANISŁAWSKIM

autorem książki

„Ty się przyczyń za nami”

Cuda i łaski otrzymane za wstawiennictwem Starowiejskiej Matki Miłosierdzia

Dnia 10 lipca (sobota) 2021 r., godz. 17,00

w lokalu budynku „Sokoła”  w Radomyślu Wielkim

Zarząd

15 maj, złożyliśmy wniosek w Konkursie „Równać Szanse – Małe Granty” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności na modelarnię lotniczą w Szkole Podstawowej w Zdziarcu na ogólną kwotę 6 658,00 zł. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi we wrześniu b.r.

Przy okazji informujemy, że została zlikwidowana modelarnia w Radomyślu, brak lokalu, dotychczasowy nasz lokal zajął „Klub Senior+” a dla nas brakło już miejsca i środków na dalszą działalność. Chętnie działalność modelarni przejęła Szkoła Podstawowa w Zdziarcu pod opieką stowarzyszenia i dla niej przewidujemy te środki.

10 maj, złożyliśmy wniosek w ramach ogólnokrajowych programów w I konkursie grantowym „Aktywni Obywatele” na założenie i prowadzenie Izby Pamięci i Tradycji w Radomyślu Wielkim. Wniosek przewiduje profesjonalne wyposażenie w gabloty wiszące i stojące (nie witryny sklepowe), sprzęt komputerowy i audiowizualny oraz rozszerzenie naszego archiwum cyfrowego o kolejne materiały z archiwów w Polsce i Ukrainie. O wynikach powiadomimy oddzielnie.

16 kwietnia, rozstrzygnięty został otwarty konkurs ofert ogłoszony przez Burmistrza i podano wyniki, nasze stowarzyszenie otrzymało kwotę 2 000,00. Za te środki zamierzamy pokryć koszty przebudowy strony internetowej, opłat za programy antywirusowy i Hosting Vebio, przeznaczyć na spotkania z członkami stowarzyszenia (seniorami) i uskutecznić dwa wyjazdy do Archiwum w Tarnowie celem skanowania dokumentów.

14 kwietnia, miło nam donieść, że nasz prezes Andrzej Ziobroń został nominowany do tytułu Osobowość Roku 2020, zgłoszony przez mieszkańców Gminy za swą działalność na rzecz upamiętnienia historii miasta i ludzi którzy tutaj żyli i żyją, a swoją działalnością przyczynili się do jego rozwoju w różnej dziedzinie życia. Przykładem tego jest pisana Encyklopedia miasta i gminy (zamieszczana obok) i Cyfrowe Archiwum Społeczne dostępne na stronie osa.archiwa.org wpisując nazwę miejscowości w naszej gminie.

 

22 marca, złożyliśmy wniosek w otwartym Konkursie ofert ogłoszonym przez Burmistrza Radomyśla Wielkiego na realizację zadań publicznych w 2021 roku  z zakresu: Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

Wniosek obejmował dofinansowanie w wysokości 7 290,48 zł. na zakup profesjonalnego komputera stacjonarnego do obsługi strony Internetowej stowarzyszenie i prowadzenia Społecznego Archiwum Cyfrowego na stronie osa.archiwa.org oraz stale rozwijającego się naszego archiwum cyfrowego.

2020

24 grudnia, wszystkim członkom i sympatykom stowarzyszenia, a także tym, co przez przypadek wejdą na naszą stronę, życzymy dużo zdrowia, szczęścia, pogody ducha oraz tradycyjnie wesołych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku 2021.

25 lipca

1 czerwca,  jako stowarzyszenie braliśmy udział w zgłoszeniu Drzewa Roku 2020. Została zgłoszona lipa św, Jana Nepomucena w Dulczy Wielkiej. Głosowanie internetowe rozpoczęło się dzisiaj tj 1 czerwca i będzie trwać do końca miesiąca. Zwracamy się do wszystkich naszych członków, sympatyków i czytelników o wzięcie udziału w głosowaniu.

Należy wejść na stronę http://www.drzeworoku.pl  otworzy się strona z 16-ma drzewami zgłoszonymi do konkursu. Nasza lipka jest pierwsza, naciśnij kratkę GŁOSUJ, poproszą Cię o e-mail i dalej postępuj zgodnie z wytycznymi. W razie wątpliwości możesz skorzystać z Regulaminu w pasku u góry.

Poniżej zamieszczamy treść zgłoszenia:

Lipa św. Jana Nepomucena w Dulczy Wielkiej

W wiejskim krajobrazie Dulczy Wielkiej gm. Radomyśl Wielki, na skraju rozległych pól, rośnie malownicza samotna lipa. Jej piękno i niezwykłość polega na tym, że nie przypomina innych drzew tego gatunku. Jest przysadzista, posiada szeroką koronę, a najniższe konary łukowato przeginają się niemal do samej ziemi. Krótki i gruby pień szybko się rozgałęzia na mnóstwo trudnych do policzenia gałęzi czy mniejszych gałązek. Kora na nim jest już spękana, pobrużdżona i ciemnoszarego koloru.

Lipa rośnie na prywatnej posesji, a jej właściciel Tadeusz Kurek jest zdecydowany ustanowić ją pomnikiem przyrody. W krajobrazie typowo rolniczym, pozbawionym większych kompleksów leśnych, a nawet okazalszych drzew, jest swego rodzaju rodzynkiem.

Według ustnego przekazu miejscowej ludności lipa znajduje się na dawnych terenach tzw. pańskich. W połowie XIX w. (w tym właśnie czasie mogła zostać posadzona) majątek, w skład którego wchodziła m.in. Dulcza Wielka, należał do hr. Atanazego Raczyńskiego, zaś po roku 1851 do jego żony ˗ hr. Anny z Radziwiłłów Raczyńskiej. W rodzinie Raczyńskich pozostawał prawie do końca XIX w.

Dawniej, kiedy Bóg obdarzał rodzinę dzieckiem, sadzono koło domu młodą lipkę, wierząc w tajemniczy związek między siłą życiową i przydatnością tego drzewa a cechami i losem nowo narodzonego człowieka. Dobroć, łagodność, głęboki spokój i szczodrość to cechy od wieków łączone właśnie z tym drzewem.

Nie wiemy, czy nasza lipa też z tego powodu została posadzona, bardziej prawdopodobne jest, że posadzono ją na skraju pól, aby mogła dawać cień pracującym na polu rolnikom, obdarzać okolicznych mieszkańców lepszymi i większymi plonami. Cień lipy dawał ludziom zdrowy odpoczynek, sny zaś wręcz prorocze.

Obok lipy znajduje się kapliczka św. Jana Nepomucena, patrona powodzian. Cieszy się on na tym terenie szczególnym kultem. Dulcza Wielka położona nad rzeczką Jamnica narażona była często na jej wylewy. W krajobrazie i tradycji te sąsiadujące ze sobą obiekty stały się nierozłączne ˗ kapliczka ze św. Janem Nepomucenem i lipa jako drzewo opiekuńcze, przynoszące dostatek, cień i miód. Z racji tego sąsiedztwa drzewo często nazywane jest lipą św. Jana Nepomucena.

Jeszcze jedną, wielką zaletę ma lipa św. Jana Nepomucena ˗ zjednoczyła społeczność lokalną w sprawie ustanowienia jej pomnikiem przyrody, a wcześniej wypromowania na drzewo roku 2020. Zaangażowało się w to działanie wiele różnych instytucji, stowarzyszeń czy osób prywatnych. Na podkreślenie zasługuję przede wszystkim postawa właściciela gruntu, na którym rośnie nasza lipka, i miejscowego regionalisty Andrzeja Ziobronia. To od nich wyszła inicjatywa, aby ustanowić ją pomnikiem przyrody i poprawić jej stan zdrowotny. Oprócz LOP OP firmującej działania związane z lipką Jana Nepomucena zaangażowały się: Stowarzyszenie Nasze MIASTO Radomyśl Wielki, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dulczy Wielkiej, sołtys i rada sołecka Dulczy Wielkiej, LKS Jamnica Dulcza Wielka, rada parafialna z Parafii Trójcy Przenajświętszej w Dulczy Wielkiej, burmistrz i radni z rady miejskiej Radomyśla Wielkiego, nadleśnictwo Dąbrowa Tarnowska i Mielec, Stowarzyszenie Twórców Kultury Plastycznej im. Jana Stanisławskiego w Mielcu.

W naszym regionie w ostatnich latach lipa kwitnie najczęściej już w połowie czerwca. Co się wtedy dzieje? Atakuje wszystkie nasze zmysły niesamowicie upojnym zapachem ogrzanym dodatkowo przez silne promienie słoneczne, złotobiałym kolorem wprawdzie drobnych, ale jakże licznych kwiatów. Z bliższej i dalszej okolicy ściągają całe roje brzęczących owadów, głównie pszczół i trzmieli zbierających nektar z lipowego kwiatu. Panuje jeden wielki rejwach, to znak, że do Dulczy Wielkiej nadciąga lato.

Nasza lipka musi się u nas dobrze czuć i ma wszystko to, czego potrzebuje, bo pomimo położenia na skraju rozległych pól mrozów się specjalnie nie lęka, owady nie stanowią dla niej wielkiego zagrożenia. Jak to jednak lipa, jest bardzo delikatna, a przez lata swego istnienia, sporo przeszła. Wzdłuż pnia na wysokości około 2-3 metrów ciągnie się pionowa szpara, zapewne wypełniona w środku próchnem, dlatego na początku wydawało nam się, że najprawdopodobniej konieczna będzie jej pomoc. Nasze wątpliwości częściowo rozwiał wezwany do niej ekspert dendrolog, twierdząc iż według najnowszej wiedzy drzewo powinno się samo obronić, wytwarzając dużo bardziej wytrzymałą warstwę drewna izolującego od żywej tkanki. Jednak dopiero po przeprowadzeniu dokładnego badania, zaplanowanego na grudzień tego roku, będziemy wiedzieli, w jakim stanie zdrowotnym jest lipa św. Jana Nepomucena.

Lipa robi wrażenie na zwykłych ludziach, a co dopiero czują wrażliwe dusze artystyczne? – mogliśmy się już wielokrotnie przekonać, studiując dzieła naszych literatów, rzeźbiarzy czy malarzy. Do naszej lipy najbardziej pasuje fragment poematu „Na lipę słowiańską” Teofila Lenartowicza:

Lipo zielona, drzewo ojczyste, 

Co do mnie kwiaty strząsasz złociste,

I cień daleki rzucasz dokoła –

Drzewo rodzinne, ozdobo sioła. […]

Twoich gałęzi mnogie ramiona,

Jako słowiańskie nasze plemiona […]

 Nasza lipa stała się natchnieniem dla zaprzyjaźnionego z nami artysty. Wiesław Skowroński namalował na płótnie drzewo i kapliczkę św. Jana Nepomucena. Zdjęcie tego obrazu załączyliśmy do składanego przez nas wniosku.

Z okazji przypadającego 10 października Światowego Dnia Drzewa rozpoczęliśmy kampanię promującą lipę drobnolistną rosnącą w miejscowości Dulcza Wielka. Drzewo w wieku ponad stu lat (150-170) ma około 430 cm obwodu na wysokości piersi, kilkanaście metrów wysokości (15-17) i pokrój wcale nie przypominający typowej lipy, korona jest szeroka (około 22-24 m), wielka (powierzchnia rzutu korony ok. 416 m2, obwód ok. 80 m). Zapewne dlatego, że rośnie samotna od początku, konary ma bardzo nisko.

Z inicjatywy Okręgu Podkarpackiego LOP w Rzeszowie i społeczności lokalnej zgłosiliśmy Lipę św. Jana Nepomucena w konkursie na drzewo roku 2020.

Niestety, mamy w Polsce epidemię koronawirusa więc siedzimy wszyscy w domu. Czekamy na lepsze czasy.

24 luty

STOWARZYSZENIE „NASZE MIASTO – RADOMYŚL WIELKI”

Klub Seniora „JAK w RODZINCE” i SCKiB

 ZAPRASZAJĄ

 Członków, wszystkich chętnych mieszkańców  i sympatyków Stowarzyszenia

 na SPOTKANIE z historią

 W programie:

Utworzenie Izby Pamięci, 

– Oglądanie starych zdjęć, identyfikacja osób,

– Mile widziane własne zdjęcia rodzinne i publiczne.

 Dnia 24 luty (poniedziałek) godz. 16,00 w budynku „Sokoła”, piwnica

w Radomyślu Wielkim 

                                          Zarząd Stowarzyszenia

14 lutego

Naszym przeuroczym Seniorkom i Seniorom dużo uśmiechu i radości dzisiaj i przez cały rok życzy Zarząd

24 stycznia

 STOWARZYSZENIE „NASZE MIASTO – RADOMYŚL WIELKI”

Klub Seniora „JAK w RODZINCE”

  ZAPRASZAJĄ

Członków, wszystkich chętnych i sympatyków Stowarzyszenia

na

SPOTKANIE NOWOROCZNE

z niespodzianką

Dnia 24 stycznia (sobota) godz. 15,00

w budynku Remizy Strażackiej

w Radomyślu Wielkim

                                                                             Zarząd Stowarzyszenia

2019

24 grudnia, w święta Bożego Narodzenia do wszystkich naszych sympatyków, czytelników i przyjaciół od Klubu Seniora „Jak w Rodzince”

4 grudnia, może nie wszyscy wiedzą, ale stowarzyszenie zmieniło swoją siedzibę. Z Remizy zostaliśmy eksmitowani do budynku „Sokoła” do pomieszczenia w piwnicy. Sokół był budowany z przeznaczeniem dla organizacji pozarządowych, jak było przed II wojną światową. Generalnie dla nas pomieszczenie jest lepsze niż było w Remizie, schodzi się kilka schodków w dół i jest w centrum miasta. Jedynie co nas martwi to, że w tym pomieszczeniu Władze chcą utworzyć Izbę Pamięci, naszym zdaniem na pierwszym piętrze jest duża sala projektowana była jako sala wystawowa i tam powinna znajdować się przedmiotowa Izba.

W tym dniu stowarzyszenie zorganizowało zebranie informacyjne przy kawie i ciasteczkach, tematem była dalsza działalność związana głównie z historią miasta. Niespodzianką spotkania był św. Mikołaj, który każdemu uczestnikowi wręczył czekoladowego Mikołajka i cukierki. W miłej atmosferze czas spędziło 26 osób.

24 listopada, ponieważ nie wszyscy mogli zobaczyć to wspaniałe widowisko, zostało powtórzone 24 listopada w tej samej sali. Pierwsze 50 osób zostało nagrodzone płytkami CD z nagraniem całego widowiska.

10 listopada, „Wesele w Bronowicach” – wyjątkowym wydarzeniem w Radomyślu Wielkim

10 września 2019 r. w Zespole Szkół w Radomyślu Wielkim Zespół Teatralny „Gest” ze Szkoły Podstawowej w Zdziarcu zaprezentował widowisko „Wesele w Bronowicach”, zapoczątkowując obchody 101 rocznicy odzyskania niepodległości. 30-osobowa grupa teatralna zainspirowana dramatem Stanisława Wyspiańskiego „Wesele” przedstawiła w niezwykle sugestywny sposób ważne wydarzenia narodowe – od powstania kościuszkowskiego po odzyskanie niepodległości w 1918 r. Na scenie pojawili się aktorzy w krakowskich strojach Chochoł, Róża – Ojczyzna oraz chłopi z kosami. Piosenką, tańcem oraz oryginalnymi układami pantomimicznymi młodzi aktorzy trafili do serc swoich odbiorców. Młodzi  aktorzy przenieśli publiczność w czasy poprzedzające wolność i niepodległość Polski. W zadumie i z wielkim skupieniem zebrani podziwiali piękne stroje, talent młodzieży i pomysłowość reżysera spektaklu. Podczas przedstawienia kilkukrotnie publiczność ze łzami w oczach biła gromkie brawa. Nie zabrakło w występie wspomnień o bohaterach, którym dziś Polska zawdzięcza wolność. Licznie zgromadzona publiczność gromkimi brawami, na stojąco nagrodziła członków zespołu! Najstarsi mieszkańcy Radomyśla Wielkiego nie pamiętają takiej frekwencji podczas prezentowanych dotychczas akademii środowiskowych. Oklaskiwano również chór „Echo” prowadzony przez znanego dyrygenta Piotra Masłyka, który zaprezentował pieśni patriotyczne. Stowarzyszenie Nasze Miasto Radomyśl Wielki było współorganizatorem tego widowiska.

Chwilowo mieliśmy przerwę w aktualizacji nasze strony, więc teraz wracamy do minionych już tematów

1 lipca, udana zaplanowana wycieczka, ilość uczestników – 40 osób. Naszym przewodnikiem po Starej Wsi był brat Józef Stanisławski pochodzący z naszego miasta. Pięknie opowiadał, pokazał nam więcej niż mogły zobaczyć inne wycieczki, zapowiedział wydanie swojej książki, przyjął od nas zaproszenie na jej promocję w Radomyślu. Oprócz tego, nawiązaliśmy kontakt z siostrą Martą, która prowadzi Archiwum Sióstr Starowiejskich, od niej otrzymaliśmy materiały o naszych Siostrach Starowiejskich w Radomyślu (patrz Encyklopedia). Dzień minął szybko, było mało czasu na dokładne zwiedzanie kościółka w Haczowie, ale został otwarty i mogliśmy do woli oglądać i robić zdjęcia.

1 lipca, organizujemy wycieczkę do sanktuarium w STAREJ WSI i zabytkowego  kościółka w HACZOWIE. Wyjazd dnia 1 lipca 2019 (poniedziałek) o godz. 8.00, parking Urząd Gminy. Zapisy u kol. W. Pachoła i E. Chmiel. Koszt przejazdu 20 zł.

13 czerwca, stowarzyszenie jak co roku organizowało „pieczenie kiełbasek”. Ponieważ ostatnio są upały zdecydowaliśmy na spotkanie wieczorem i w remizie, gdzie był w miarę przyjemny chłodek. Panie dopisały, kiełbaski „made in Dudek” były świetne, do tego kawa, herbatka i woda oraz ciasto przyniesione przez panie wspaniale smakowało. Należą się podziękowania Zarządowi za przygotowanie imprezy, a szczególnie paniom: Emilii Chmiel, Wandzi Cholewa, najlepszemu kucharzowi  Edwardowi Jarosz oraz innym paniom, które bezinteresownie pomagały.

14 czerwca, 

Szkoła Podstawowa w Zdziarcu  zaprasza na widowisko słowno – muzyczne

„Poezjo, wzbudź ducha narodu”

w wykonaniu zespołu wokalno – teatralnego. Przedstawienie odbędzie się 14.06.2019 r. (piątek)  o godz. 19.00  w  Katolickim Centrum Młodzieży KANA  ( ul. Arczewskiego 7).

Komentując występ, uważamy, że był bardzo udany, nagradzany gromkimi brawami i ciepłymi komentarzami widzów po zakończonym spektaklu. Scena duża pozwalała aktorom  na swobodny ruch, tak podczas występu jak i pokazu tanecznego.

 

29 kwietnia, Krótka relacja z przedsięwzięcia 

Organizatorem widowiska byli: Stowarzyszenie „Nasze Miasto Radomyśl Wielki” i Szkoła Podstawowa w Zdziarcu. Udział w przedsięwzięciu wzięło 23 uczniów szkoły, dwie nauczycielki i dyrektor, który wygłosił słowo wstępne. Oprócz tego uczestniczył Zespół Szkół w Radomyślu, który udostępnił salę z wyposażeniem oraz SCKiB, które udostępniło urządzenia nagłaśniające.

Informacja o widowisku z zaznaczeniem patronatu Starostwa została przekazana mieszkańcom za pośrednictwem afiszy ogłoszeniowych (Radomyśl i Zdziarzec), stron internetowych stowarzyszenia, szkoły i portalu gminnego oraz przez księży podczas nabożeństwa niedzielnego.

Publiczność dopisała mimo deszczowej pogody, sala była w pełni zajęta.

Była bardzo dobrze przygotowana scenografia z rzutem obrazu na ścianę, jako tło, wszyscy uczestnicy widowiska byli ubrani w stroje z epoki nawiązującej do powstania I-szej polskiej Konstytucji w Polsce i Europie.

Repertuar widowiska stanowił wiersze i fragmenty poematów patriotycznych przeplatanych piosenkami o zabarwieniu patriotycznym.

Spektakl został przyjęty owacyjnie gromkimi oklaskami po każdym fragmencie, w rozmowach dało się odczuć duże zaskoczenie, że mała szkoła mogła coś tak wspaniałego przygotować.

Na koniec wszyscy uczestnicy widowiska otrzymali nagrody sponsorowane przez Starostwo w formie sprzętu elektronicznego (pendriwe 32 GB), wręczane przez organizatora imprezy i p. Starostę Stanisława Lonczaka w specjalnych opakowaniach (torebkach).

Impreza była fotografowana przez organizatorów i nagrywana kamerą na wykonanie ewentualnych płytek z nagraniem.

 

25 kwietnia, zapraszamy na ciekawe widowisko patriotyczne przygotowane przez Szkołę Podstawową w Zdziarcu !

 

19 kwietnia,

Wszystkim naszym członkom i sympatykom stowarzyszenia składamy życzenia

Wesołych i spokojnych ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY, spędzonych w gronie rodziny i przyjaciół.

8 kwietnia, jak było zapowiedziane odbyło się spotkanie z dr Andrzejem Przybyszewskim, spotkanie bardzo interesujące, ponieważ prelegent skoncentrował się głównie na stratach ludzi z Radomyśla i okolic, a także stratach ludności żydowskiej z Radomyśla. Uczestnicy uzupełniali wykład o swoje wspomnienia i spostrzeżenia jak to się odbywało, jak to zapamiętali i co ludzie o tym opowiadali. Wykład zajął więcej czasu niż organizatorzy przewidzieli, dlatego krótko pokazano zdjęcia z Warsztatów w Kolbuszowej i omówiono sprawy organizacyjne. W maju przewidziano wycieczkę do Starej Wsi i Haczowa oraz wstępnie zapraszamy na Widowisko słowno-muzyczne pt. „Poezjo, wzbudź ducha narodu” w wykonaniu Zespołu Wokalno – Teatralnego ze Szkoły Podstawowej w Zdziarcu.

8 kwietnia, zapraszamy na comiesięczne spotkanie członków i sympatyków stowarzyszenia w Remizie Strażackiej 8 kwietnia tj. poniedziałek o godz. 17,00. W programie spotkanie z historykiem dr Andrzejem Przybyszewskim, który zaprezentuje swoją ostatnią książkę „Straty osobowe mieszkańców powiatu mieleckiego 1939-1945”. Będzie możliwość kupna książki i uzyskania autografu.

W dalszej części sprawy organizacyjne i prezentacja zdjęć z wycieczek, warsztatów itp. Serdecznie zapraszamy.

26 marca, posiedzenie Zarządu stowarzyszenia w sprawie dalszej działalności Klubu szachowego i Modelarni lotniczej. W związku z brakiem środków na ich prowadzenie, zapadła decyzja o zaprzestaniu działalności tych dwóch sekcji, a cały sprzęt przekazać bezpłatnie innym klubom lub szkołom w naszej gminie.  Niżej przedstawiamy uzasadnienie tej decyzji.

Uzasadnienie decyzji podjętej przez Zarząd o likwidacji sekcji szachowej i modelarskiej, działających przy stowarzyszeniu

W tym roku w ramach otwartego konkursu ogłoszonego przez Burmistrza na promocję sportu w gminie, przeznaczono kwotę ok. 222 tyś zł. W tych środkach przeznaczono na szachy kwotę 2700 zł. Wnioski złożyło nasze stowarzyszenie i drugi Klub szachowy (stowarzyszenie nieformalne). Obydwa kluby posiadają sprzęt i instruktorów uprawnionych do prowadzenia zajęć. Niestety nie otrzymały tych środków, przyznano je na koło SKS, nie wiemy czy w ogóle to koło posiada sprzęt, doświadczenie w prowadzeniu tego typu zajęć, czy dopiero będzie się organizować. Dlaczego tak się stało, tłumaczenie tej decyzji było bardzo nie zrozumiałe.

Modelarnia lotnicza, ostatnio była finansowana przez Zarząd Osiedla (kiedyś były konkursy), co roku w ramach dysponowanych środków na zadania gminne, przyznawanych stowarzyszeniu. Ostatnie lata była to kwota 4000 zł na działalność Klubu Seniora i 2000 zł. na prowadzenie modelarni lotniczej. W tym roku stwierdzono, że stowarzyszeniu nie należą się te pieniądze, jest klub Senior+ zorganizowany przez Urząd i oni posiadają pieniądze na działalność. Warto dodać, że nasz Klub seniora działa społecznie od 11 lat, a tamten za uzyskane pieniądze. Nie zazdrościmy im, ponieważ są jedni seniorzy korzystają z obydwóch klubów, my posiadamy większą ilość członków i większe doświadczenie. Proponowaliśmy nawet podpisanie Porozumienia o współpracy, gdzie zamierzaliśmy ustawić 2-3 komputery w klubie do oglądania zdjęć i nauki, ale sprawa skończyła się niczym. Środki, z których dotychczas korzystało stowarzyszenie Zarząd Osiedla przeznaczył na drogi.

Warto dodać, że z chwilą tworzenia nowego Klubu byliśmy zmuszeni opuścić lokal modelarni, bez propozycji lokalu zastępczego, były również dwie propozycje usunięcia stowarzyszenia z lokalu Remizy, stowarzyszenie można zarejestrować w domu, m.in. takie były argumenty.

W związku z tym, Zarząd stowarzyszenia podjął decyzję o rezygnacji z prowadzenia tych sekcji, niech pieniądze idą na piłkę nożną i kamienie na drogi, czy dla decydentów to jest ważniejsze niż zajęcia pozalekcyjne dla młodzieży, szachy i modelarstwo, które zawsze cieszyły się dużym powodzeniem, ściągały dzieci i młodzież na zawody lotnicze i balonowe. Czy te zajęcia są zadaniami gminy?, pozostawiamy do oceny czytelnika.

Stowarzyszenie przekaże bezpłatnie (protokołem) cały posiadany sprzęt szachowy i modelarski dla szkół lub kół w naszej gminie. Warto skorzystać.

 

8 marca, 

Wszystkim naszym uroczym Paniom w Dniu ich Święta składamy serdeczne życzenia zdrowia, pogody ducha i uśmiechów, a życie będzie łatwiejsze.

27 luty, odbyło się zapowiedziane spotkanie członków i sympatyków stowarzyszenia. Uczestniczyło w nim ponad 30 osób, zgodnie z programem prelegent uzupełnił informację o historii kościoła w Radomyślu, pokazał na zdjęciach już nie istniejącą przy kościele kaplicę św. Jana Nepomucena, ufundowaną przez Olimpię Bobrowską, jak również informacje o odkryciach relikwii św. w kapliczce przy ul. Kościuszki. Ponieważ to był dzień przed tłustym czwartkiem, były pączki, chrusty i słodycze. Wieczór upłynął przyjemnie na rozmowach i wspomnieniach. Przypominany o wpłacie składki członkowskiej za rok 2019.

27 luty, zapraszamy na comiesięczne regulaminowe spotkanie wszystkich członków i sympatyków stowarzyszenia. tematem będzie ciąg dalszy historii kościoła w Radomyślu i gminie. Temat nie został wyczerpany, było wiele pytań i uzupełnień. A więc 27 luty (środa) godz. 16,00 w Remizie Strażackiej. Dyskusja przy kawie i herbatce, mile widziane własne wyroby.

25 stycznia, mimo ostrego wiatru i chłodu nasi seniorzy dopisali. Nie było zbyt bogato jak w poprzednich latach, ale atmosfera była serdeczna i wesoła. Przybyło 30 osób, przy kawce, herbatce i ciasteczkach wysłuchali prelekcji uzupełniając ją swoimi wspomnieniami. Był śpiew kolęd i wesołych piosenek, a przed wyjściem gorący barszczyk na drogę. Następne spotkanie pod koniec lutego. Dziękujemy wszystkim którzy pomogli w organizacji, dziękujemy i naszemu sponsorowi.

24 stycznia, zapraszamy członków i sympatyków stowarzyszenia na zebranie regulaminowe (odbywające się raz w miesiącu), organizowane z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na spotkaniu będzie wygłoszona prelekcja n/t Historii kościoła w Radomyślu Wielkim. Prelekcję wygłosi prezes Andrzej Ziobroń. ZAPRASZAMY!!!!

2018

Wszystkim członkom, sympatykom i przeciwnikom Stowarzyszenia „Nasze Miasto Radomyśl Wielki” składamy serdeczne życzenia spokojnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie rodziny i przyjaciół, pozostawiając za progiem wszelkie swary i niesnaski. 

10 grudnia, niestety, z przykrością muszę stwierdzić, że spotkanie się nie odbyło. Przepraszamy za to aktorów z Dulczy Wielkiej. Przy herbatce i kawie byłaby możliwość podsumowania spektaklu, wymiany zdań, nawiązania kontaktów i planów na przyszłość. Wszystko było przygotowane, były środki które jeszcze nie wykorzystało stowarzyszenie, ale zabrakło dobrej woli jednej z osób, która miała inne zdanie.

9 grudnia, wstępnie zapowiadamy spotkanie integracyjne z występem grupy teatralnej. Bliższe szczegóły podamy później.

23 listopada, odbyło się Nadzwyczajne Walne zebranie członków stowarzyszenia na skutek złożenia rezygnacji 4 członków Zarządu z powodu nie sprzyjającej atmosfery. Dziękujemy im za dotychczasową pracę na rzecz stowarzyszenia. Przeprowadzono nowe wybory, wybrano nowy Zarząd w osobach: Andrzej Ziobroń – prezes (pełnił tą funkcję do czasu wyborów do Rady Miejskiej), Edward Jarosz – wiceprezes, Emilia Chmiel – skarbnik, Wiktor Pachoł – sekretarz, Wanda Cholewa i Krystyna Batko – członkowie Zarządu.

11 listopada, spotykamy się wszyscy pod polnikiem pilotów godz. 12,00, to nasz patriotyczny obowiązek i duma że jesteśmy Polakami.

11 listopada, nasze wielkie święto 100 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. O godz. 12,00 planujemy zbiórkę pod pomnikiem, odśpiewanie hymnu jak w całej Polsce oraz wypuszczenie w powietrze 100 kolorowych baloników z załączoną kartką pocztową z wizerunkiem naszego miasta i życzeniami dla Polski oraz znalazcy tej karteczki, która poleci w nieznane. O godz. 15,45 uroczysta msza w kościele, występ chórów i odsłonięcie na pomniku pięknego orła wzbijającego  się do lotu, symbolu odzyskanej przed 100 laty niepodległości.

11 października, odbyły się warsztaty w Muzeum w Kolbuszowie. Program przewidywał wykład na temat kuchni lasowiackiej z recepturą wykonywania proziaków, następnie uczestnicy sami wykonywali proziaki i piekli na gorącej blasze. Były wykonywane dwie wersje normalna i świąteczna z nadzieniem w środku. W ramach zajęć panie napiekły tyle, że wystarczyło dla wszystkich i do tego kawa, ale jaka ?, kawa jakiej nie pije się od 20-30 lat, była to zwykła kawa zbożowa  z cykorią, smakowała wyśmienicie, czasem warto sobie odmienić. Zajęcia prowadziły panie Janina Olszowy i Marzena Bajor.Kolejny etap, to grill i pieczone kiełbaski z herbatką lub kawą (ale już prawdziwą), dla towarzystwa grała ludowa kapela z Cmolasu, kto chciał, to mógł tańczyć, my mamy takiego niezawodnego tancerza, który zawsze ratuje honor całej grupy seniorów. Wyjazd w opinii uczestników bardzo udany z pytaniem, kiedy następny???.

11 października, zapraszamy na „Warsztaty” do Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. W programie pieśni weselne, obrzędowe, kapela ludowa, mały poczęstunek i grill. Wyjazd, Rynek godz. 14,00, zapisy w Remizie, Klubie Senior+ i pod adresem stowarzyszenia. Zapraszamy chętnych.

1 sierpnia, odbyło się co miesięczne spotkanie członków stowarzyszenia. Przyjmowano zapisy na spotkanie „Przy grillu” z pieczonymi kiełbaskami. Większa część spotkania upłynęła na dyskusji i wzajemnych pretensjach.

25 lipiec, wycieczka do Zamościa i Roztocza organizowana przez Klub Senior+, w której uczestniczyli nasi seniorzy. Łączna ilość osób biorących udział – 38. Wszystkie koszty pokrył organizator.

21 czerwiec, udział członka Zarządu Andrzeja Ziobroń w Walnym Zebraniu Delegatów LGD „PROWENT” w Przecławiu;

14 maj, wycieczka do Krakowa i dzielnicy Kazimierz, w drodze powrotnej Wieliczka, ale ze względu na późną porę zwiedzanie kopalni tylko zewnątrz. Ilość osób korzystających – 39, wydatki związane z wycieczką pokryto z środków własnych stowarzyszenia;

 10 maj, spotkanie organizacyjne związane z planowaną wycieczką do Krakowa;

 2 maja, przypominamy o wywieszeniu biało-czerwonej, a najlepiej tej naszej, historycznej z roku 2010, którą otrzymaliśmy w ramach akcji „Nasz dom pod biało-czerwoną”;

11 kwiecień, regularne spotkanie miesięczne odbywające się w I-szym tygodniu miesiąca;

1-2  kwietnia, wszystkim członkom naszego stowarzyszenia, jego sympatykom, zaprzyjaźnionym grupom i stowarzyszeniom z naszej Gminy, składamy życzenia Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, smacznego święconego jajka oraz mokrego dyngusa.

8 marca, w tym dniu odbyło się uroczyste spotkanie stowarzyszenia. Wszystkie Panie pięknie wyglądały, elegancko ubrane i uśmiechnięte przyjęły od Zarządu życzenia i kwiaty. Spotkanie przy kawie i ciasteczkach upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

Naszym uroczym Paniom

z Klubu Seniora „Jak w Rodzince” przy Stowarzyszeniu „Nasze Miasto Radomyśl Wielki”

oraz z innych klubów z terenu naszej Gminy,

składamy Serdeczne Życzenia zdrowia, szczęścia i zadowolenia z codziennych spraw. 

1 marca, spotkanie organizacyjne związane z przygotowaniem Święta Kobiet 8 Marca.

8 lutego, odbyło się Integracyjne Spotkanie Pokoleń związane z Dniem Babci i Dziadka. Bardzo miłym akcentem był występ dzieci z przedszkola i 2 klasy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Dulczy Wielkiej pod kierownictwem dyr. Agnieszki Snuzik. Przyjechało ponad 60 osób, małych wykonawców w tym 4 panie nauczycielki i opiekunki. Zespół przywiózł z sobą scenografię, kolorowe kostiumy i akcesoria konieczne dla poszczególnych scen. Wszystko było perfekcyjnie przygotowane, dowcipne dialogi wzbudzały salwy śmiechu na widowni, wszyscy świetnie się bawili nagradzając małych artystów gromkimi brawami, a na zakończenie dzieci dostały cukierki, paniom wręczono podziękowania za trud w przygotowanie tego trudnego i pracochłonnego spektaklu. Podziękowania otrzymały panie: Marta Kocik, Bernadeta Niemczura, Agnieszka Sabaj i Maria Bielat, dla szkoły dyplom odebrała dyr. p. Agnieszka Snuzik. Zapewne podziękowania należą się także rodzicom tych dzieci za koszt włożony w szycie strojów i zaangażowanie  w całe przedsięwzięcie, godne naśladowania. Po części artystycznej wystąpił zespół z SCKiB który grał do tańca w składzie: śpiew Sylwia Pisarczyk i organy Paweł Stanosz. Podziękowania również dla Urzędu Gminy za dofinansowanie spotkania. Zdjęcia za kilka dni w galerii zdjęciowej strony.

1 luty, odbyło się Walne Zebranie wszystkich członków stowarzyszenia. Dyskusja była gorąca, część członków Zarządu domagała się zlikwidowania telefonu służbowego i strony internetowej jako zbędnej. W wyniku głosowania strona pozostała i będzie aktualizowana po jej opłaceniu. Innym tematem dyskusji była przynależność do stowarzyszenia osób z gminy,  zgłaszający twierdzili że przynależność osób powinna być tylko z miasta, co jest rozumowaniem błędnym. Nie można nikomu zabraniać przynależności do stowarzyszenia jeśli tylko przestrzega statutu i opłaca ustaloną uchwałą składkę. Statut nie rozdziela na osoby z miasta i gminy, wszyscy są równi i nie można zgłaszać takich dyskryminujących propozycji.

W tym roku stowarzyszenie obchodzi 10-lecie swojego istnienia, prowadzący stronę zgłosił propozycję opracowanie wydawnictwa (kalendarium) opisując wszystkie działania i osiągnięcia uzyskane przez stowarzyszenie w ciągu 10 minionych lat.

 1 lutego, zapraszamy wszystkich członków na Walne Zebranie Sprawozdawcze stowarzyszenia Nasze Miasto Radomyśl Wielki. Program zebrania jak niżej:

ZAPROSZENIE

Zarząd Stowarzyszenia „Nasze Miasto Radomyśl Wielki” zawiadamia, że zgodnie z Statutem Stowarzyszenia § 21 pkt 2, w dniu 1 luty (czwartek) 2018 r., w sali Domu Strażaka o godz. 16,00 I termin i o godz. 16,15 II termin, odbędzie się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia.

Proponowany porządek obrad:

 1. Otwarcie zebrania i przedstawienie porządku obrad;
 2. Wybór Przewodniczącego Zebrania;
 3. Wybór sekretarza (protokolanta);
 4. Przedstawienie Regulaminu Obrad Walnego Zebrania Członków;
 5. Wybór komisji: Mandatowej i Uchwał i Wniosków
 6. Sprawozdanie Zarządu Stowarzyszenia za rok 2017 i przedstawienie programu działania na rok 2018;
 7. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej;
 8. Dyskusja na temat złożonych sprawozdań;
 9. Przyjęcie sprawozdania Zarządu Stowarzyszenia oraz sprawozdania Komisji Rewizyjnej;
 10. Udzielenie absolutorium Zarządowi Stowarzyszenia za rok 2017 oraz podjęcie uchwały w tej sprawie;
 11. Przyjęcie programu działania na rok 2018;
 12. Sprawozdanie Komisji Uchwał i Wniosków;
 13. Przyjęcie Uchwały Walnego Zebrania w sprawie bilansu wpływów i wydatków;
 14. Podsumowanie i zamknięcie obrad.

Ze względu na ważność omawianych spraw, prosi się wszystkich członków o niezawodne przybycie.

                                                                                  Za Zarząd

23 stycznia, spotkanie towarzyskie w nowym lokalu Klubu seniora przy ciasteczkach, kawie i herbatce. Były śpiewane kolędy, piosenki ludowe i nie zabrakło kawałów. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze.

4 stycznia, pierwsze w nowym roku spotkanie seniorów z klubu „Jak w Rodzince” w nowym lokalu Klubu seniora. Przy świątecznej dekoracji i w miłej atmosferze rozmawialiśmy o planach na rok 2018, oraz najbliższych działaniach. Koniec stycznia jeszcze jedno spotkanie i w lutym spotkanie integracyjne jak co roku. Bliższe szczegóły podamy później.

2017

30 grudnia, wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2018 życzy Stowarzyszenie „Nasze Miasto Radomyśl Wielki”.

24 grudnia, wszystkim naszym członkom, sympatykom i jeszcze nie zdecydowanym, życzymy Zdrowych, pogodnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia, a nowo narodzone Dzieciątko Boże ma Was w swojej opiece.

12 i 14 grudnia, nasze Panie wykonywały piękne ozdoby choinkowe, wkrótce będzie można je  zobaczyć!!!

5 grudnia (wtorek), spotkanie organizacyjne jak co miesiąc, zapraszamy tym razem do nowo otwartego lokalu Klubu Seniora przy ul. Cichej o godz. 16,00.

27 listopada, otwarcie nowego lokalu Klubu seniora. Staraniem Urzędu Gminy uzyskano środki od Wojewody Podkarpackiego w ramach Programu Wieloletniego „Senior +” na lata 2015-2020. Obecnie wyremontowany lokal się znajduje w dogodnym miejscu w centrum miasta i będzie obsługiwany przez pracowników GOPS dwa razy w tygodniu. Mamy nadzieję, że będzie dobrze służył starszemu społeczeństwu miasta i gminy.

22 listopada, spotkanie „Ostatkowe” organizowane w Pizzerni „Olimpus” u p. Henia Zawieruchy, przypominany wszystkim zapisanym, że początek spotkania o godz. 17,00. Proszę zabrać ze sobą dobre samopoczucie i uśmiech do sąsiada (sąsiadki). Życzymy przyjemnej zabawy.

8 listopada, zebranie organizacyjne, comiesięczne. Temat: organizacja „Ostatków”, czy u nas w Remizie czy w lokalu np. w Pizzerni.

14 października, miło nam donieść, że to już czwarta grupa (łącznie 40 osób) która skorzystała z bezpłatnej opieki okulistycznej w RCMed w Rzeszowie. Dziękujemy pani dr n. med. Ewie Jakubiec-Blajer za wyrozumiałość i współpracę z naszym stowarzyszeniem. Dzięki temu, wiele osób starszych mogło skorzystać z opieki okulistycznej co w przypadku indywidualnego wyjazdu byłoby nie możliwe. Jeśli będą chętni, może uda się zorganizować jeszcze jeden wyjazd.

13 października, (piątek) godz. 9,30 wyjazd grupy 10 osób do Rzeszowa na badania oczu pod kątem zaćmy i innych schorzeń.

2 października, prowadzimy zapisy na bezpłatny kurs komputerowy prowadzony przez zewnętrzną firmę w Zespole Szkół w Radomyślu Wielkim. Kurs będzie obejmował 120 godz. lekcyjnych rozłożonych w czasie dogodnym dla słuchaczy. Kurs jest dla wszystkich chętnych w gminie, zalecanym dla osób powyżej 25 lat. Zapisy, patrz Kontakt z stowarzyszeniem.

26 września, wyjazd 4 grupy seniorów z Gminy Radomyśl na badania pod kątem zaćmy i innych chorób oczu. Zainteresowanych proszę o kontakt z p. Andrzejem.

12 września, wycieczka do Krynicy w ramach warsztatów „Poznajemy naszą ukochaną ojczyznę – Polskę”. W programie zwiedzanie zabytkowego najstarszego kościółka w Beskidzie Sądeckim (1612) oraz wstęp do nowego kościoła sanktuarium Matki Boskiej w Tyliczu, przejazd do Muszyny, zwiedzanie uzdrowiska, spacer po ogrodach zmysłów i ogrodach biblijnych, zwiedzanie Muzeum Regionalnego „Państwa Muszyńskiego”. Spacer po Krynicy-Zdroju, zwiedzanie centrum miasta. Udział wzięło 45 osób, bilety wstępu i opłaty uczestnicy pokryli z środków własnych, autokar w ramach środków przyznanych stowarzyszeniu przez Zarząd Miasta.

8 września, wykład dr Ryszarda Ziobronia pracownika IPN w Rzeszowie w „78 Rocznicę obrony Radomyśla Wielkiego przed wojskami niemieckiego Wehrmachtu”. Wykład uzupełniony został starymi zdjęciami z obecności wojsk niemieckich w Radomyślu oraz pokazaniem zniszczeń miasta.

Rozpoczęcie kursu komputerowego i urządzenie pracowni komputerowej dla seniorów w ramach projektu zgłoszonego przez stowarzyszenie. Kurs prowadzony jest w Zespole Szkół tzw. „Zielonej Szkole” przez kadrę nauczycielską. Zakup wyposażenia i zajęcia możliwe są za środki pozyskane w ramach konkursów od Starostwa Powiatowego i Gminy Radomyśl Wielki.

Prowadzimy zapisy na bezpłatny kurs komputerowy w ilości 120 godz. prowadzony z środków unijnych.

6 września, spotkanie organizacyjne związane z wycieczką do Krynicy, podanie komunikatów o organizowanym kursie komputerowym dla seniorów i wyjeździe na badanie oczu.

4 września, informacja o wznowieniu zajęć dla młodzieży w Modelarni lotniczej przy ul Cichej w Radomyślu Wielkim.

24 sierpnia, (czwartek godz. 17,00) zapraszamy na wspólne ognisko, pieczone kiełbaski i inne smakołyki na Stadionie sportowym w Radomyślu Wielkim. Wkład własny 10 zł. Zapisy przyjmuje kol. Krystyna Cygan tel. 733 512 677 do dnia 20 sierpnia 2017.

15 sierpnia, święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, święcenie wieńców, kwiatów i ziół. Nasze stowarzyszenie też brało w tym udział, panie z Klubu seniora wykonały piękny wieniec z kłosów zbóż który był prezentowany w kościele. Drugim wieńcem był wieniec od lat wykonywany przez rodzinę państwa Krystyny i Józefa Idzik z Radomyśla Wielkiego. Mamy nadzieję, że obydwa wieńce zostaną zaprezentowane na Dożynkach Gminnych, które odbędą się 27 sierpnia 2017 w Podborzu.

2 sierpnia, (środa godz. 18,30) przypominamy o comiesięcznym spotkaniu w Klubie seniora. Tematy różne w tym zapisy na Kurs komputerowy dla seniorów.

 28 lipca, wyjazd do specjalistycznego gabinetu okulistycznego pani dr nauk medycznych Ewy Jakubiec-Blajer w Rzeszowie, gdzie badaniu oczu poddało się 12 seniorów. Jest to wyjazd już 3-ciej grupy na badania oczu (łącznie 33 osoby). Jeśli będą chętni, zorganizujemy następną grupę na przełomie sierpnia i września.

13 lipca, odbyła się wycieczka w ramach warsztatów historyczno-architektonicznych do Św. Krzyża, zamku w Ujeździe KrzyżTopór oraz wracając odwiedziliśmy urocze miasteczko Klimontów, gdzie zwiedziliśmy zabytkowy pokolegiacki kościół p.w. św. Józefa i tylko zewnątrz (z powodu remontu) Zespół Klasztorny Podominikański z XVII w. Część teoretyczną zapewnili zamówieni wcześniej przewodnicy wraz z oprowadzaniem, natomiast z naszej strony zostało wykonane paręset zdjęć do omówienia na spotkaniu powycieczkowym.

5 lipca, comiesięczne spotkanie Klubu seniora, godz. 18,00. Tematem będzie ustalenie terminu wyjazdu na warsztaty do Ujazdu na zamek KrzyżTopór oraz do Rytwian na zwiedzanie Pustelni Złotego Lasu. Zapraszamy wszystkich chętnych.

20 czerwiec, informujemy, że zbieramy zapisy na bezpłatne badanie oczu pod kątem zaćmy w gabinecie specjalistycznym w Rzeszowie. Koszt pokrycia przejazdu busem tam i z powrotem 40 zł. Zalecane osoby po 60 roku życia. Wyjazd 28 lipca, zapisy pod tel. 662-102-758.

12 czerwiec, odbyła się zapowiadana na sobotę impreza Dzień Integracji Rodziny. Bardzo czynnie uczestniczyło w niej nasze Stowarzyszenie „Nasze Miasto…” wraz z paniami z Klubu seniora oraz Modelarnia lotnicza. Panie przygotowywały pieczone kiełbaski i napoje pod kierownictwem nasze prezesa, a modelarnia pokazała start balonów na ogrzane powietrze i zawody modeli „rzutków” puszczanych z ręki oraz starty modelu samolotu wojskowego napędzanego napiętą gumą. Należy nadmienić, że gościliśmy na zawodach dwóch instruktorów modelarstwa z Mielca, pil. instr . Zygmunta Osaka i konstruktora lotn. Stefana Kmona. Chętnych dzieci startujących do zawodów było dużo. Imprezę uważamy za udaną.

10 czerwiec, sobota, zaplanowano w mieście coroczną imprezę Gminny Dzień Integracji Rodziny połączony z Dniem Dziecka, jednak na silne opady deszczu w momencie otwarcia imprezy, przeniesiono ją na poniedziałek tj. 12 czerwca.

30 maj, informuję wszystkich zainteresowanych członków Klubu Seniora jak i niezrzeszonych, że nasz wniosek do Powiatu o dofinansowanie założenia Pracowni komputerowej dla seniorów został załatwiony pozytywnie. teraz czekamy na podpisanie umowy, dokupienie sprzętu i rozpoczynamy naukę. W przewidzianym sprzęcie jest również zakup urządzenia do gromadzenia i przechowywania danych w ramach Cyfrowego Archiwum Historii Miasta i Gminy Radomyśl Wielki. Wszystkich chętnych w tym temacie zapraszamy do współpracy.

11 maj, udana wycieczka do Łańcuta i Leżajska, udział wzięło 48 osób. Łańcut, zwiedzanie sal zamkowych w dwóch grupach z przewodnikiem, następnie powozowni i oranżerii. Następnie przejazd do Leżajska do Klasztoru Ojców Bernardynów. Zwiedzanie katedry z przewodnikiem, poznanie historii cudownego obrazu Matki Boskiej Leżajskiej i posłuchanie koncertu organowego na trzech zespołach organowych. Po koncercie udział w mszy św. odprawionej w intencji uczestników wycieczki.

25 kwietnia, złożono wniosek do Starostwa Powiatowego w Mielcu o dofinansowanie na zakup sprzętu komputerowego dla powstającego Klubu Komputerowego dla seniorów. O wynikach będziemy informować na bieżąco.

21 kwietnia, piątek godz. 17,00 spotkanie Klubu seniora i wszystkich chętnych. Temat: planowanie wycieczki do Łańcuta i Leżajska na koncert organowy. Zapraszamy wszystkich.

Ustalono datę wycieczki 11 maj, tj. czwartek, wyjazd o godz. 8,00. Opłata 20 zł. (bilet wstępu).

20 kwietnia, odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Dbajmy o własne zdrowie. Tym razem prelegentka p. Krystyna Kawa zaprezentowała temat „Pasożyty żyją w nas, dlaczego warto się odrobaczać”. Prelekcje jak zwykle bardzo ciekawe i warto w nich uczestniczyć.

5 kwietnia, odbyło się spotkanie podsumowujące Warsztaty wykonywania ozdób wielkanocnych z udziałem zaproszonych gości: burmistrza miasta Józefa Rybińskiego i dyrektora SCKiB w Radomyślu Wielkim Artura Olchawę. Przy kawie i smacznych ciasteczkach można było oglądać wspaniałe cudeńka wykonane własnoręcznie przez nasze panie.

3 kwietnia, rozpoczęła pracę Modelarnia lotnicza dla dzieci i młodzieży, zajęcia odbywają się w każdy wtorek o godz. 17,30 w lokalu modelarni przy ul. Cichej. Zajęcia prowadzi instruktor modelarstwa lotniczego Tomasz Burek tel. 509 016 236. Zapraszamy wszystkich chętnych, zapisy na zajęciach.

22 marca, godz. 17,00 stowarzyszenie zaprasza wszystkich członków i sympatyków na „Warsztaty” związane wykonywaniem ozdób wielkanocnych, pod fachowym okiem instruktora p. Zofii Frankowicz.

16 marca, odbyła się prezentacja pt. „Jak dobrze trawisz jedzenie?”. W programie były zagadnienia: Jak sprawdzić zakwaszenie żołądka- test sodowy, przyczyny niedokwaszenia żołądka, refluks i zgaga, produkty pomagające w zakwaszeniu żołądka (zioła i przyprawy), pytania i odpowiedzi. Prelekcję prowadziła mgr Krystyna Kawa.

8 marca, jak zapraszaliśmy, odbyło się spotkanie głównie Pań, było ok. 60 osób w tym kilku mężczyzn. Panie pięknie wyglądały w świątecznych kreacjach i nowych fryzurach przy stołach obficie zaopatrzonych przyrządzonymi przez siebie smakołykami. Była okazja spokojnie o wszystkim porozmawiać. Na spotkaniu zostały wręczone dwa podziękowania za pomoc i zaangażowanie się w pracę stowarzyszenia. Otrzymały p. Władysława Stachowicz i p. Bożena i Andrzej Kagan.

8 marca, serdecznie zapraszamy  wszystkich naszych członków i sponsorów   (sympatyków po zgłoszeniu), na corocznie spotkanie z okazji Dnia Kobiet w lokalu stowarzyszenia, Remiza strażacka, 8 marca (środa), godz. 17,00.

8 lutego, coroczne spotkanie organizowane z okazji Dnia Babci i Dziadka z udziałem zaproszonych gości, sponsorów, Burmistrza i jego zastępcą. Udział ok. 60 osób.

4 lutego, odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie Wyborczego Stowarzyszenia „Nasze Miasto Radomyśl Wielki” z uwagi, że stary Zarząd podał się do dymisji na skutek różnych nieprawdziwych pomówień skierowanych pod jego adresem. W wyniku wyborów wybrano nowy Zarząd oraz ustaliło nową składkę roczną w wysokości 20 zł.

2016

7 i 14 grudnia, warsztaty dot. wykonywania ozdób choinkowych w związku z zbliżającym się świętem Bożego Narodzenia. Zajęcia prowadziła p. Zofia Frankowicz z Dulczy Małej.

 24 listopada, spotkanie andrzejkowe, zabawa składkowa przy wkładzie własnym, co kto może, ciasto, wędliny, sałatki itp. Przy muzyce w wykonaniu Pawła i solistki Sylwii.

 20 listopada, udział w Konferencji podsumowującej projekt „Fitness dla seniorów- nowe usługi aktywności społecznej” w ramach rządowego programu ASOS Aktywności Społecznej Osób Starszych w Przecławiu. Wystąpienie A. Ziobronia z tematem „Prezentacja samorządowa dobrych praktyk”.

 15 listopada, udział delegata A. Ziobronia w Walnym Zgromadzeniu Sprawozdawczo-Wyborczym Delegatów LGD Prowent w Rzemieniu

 10 listopada, prelekcja dla seniorów w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych pt. „Grypa i przeziębienie – co robić jak wzmocnić system odpornościowy, aby zapobiec infekcjom”.

 10 listopada, tworzenie nowej strony internetowej.

13 października, uroczyste spotkanie przy kawie i ciasteczkach z grupą dożynkową która wykonała wieniec stowarzyszenia. Nagrodę którą grupa otrzymała przeznaczyła na to wspólne spotkanie.

10 października, prelekcja dla seniorów w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych pt. „Fitness dla seniora – nowe usługi aktywności społecznej”

23 września, wycieczka do Kazimierza n/Wisłą, zwiedzanie zabytków Kazimierza i wyjazd do Puław, zwiedzanie zespołu pałacowo-parkowego książąt Czartoryskich. Ilość uczestników 50 osób.

8 września, spotkanie w remizie wykonawców wieńca dożynkowego stowarzyszenia z pozostałą grupą seniorów. Wykonanie wspólnych zdjęć z wieńcem dożynkowym.

9 sierpnia, wycieczka do Zalipia na warsztaty kulturalno-etnograficzne, prelekcja i zwiedzanie malowanych chałup, muzeum i kościoła. W drodze powrotnej zwiedzanie synagogi żydowskiej w Dąbrowie Tarnowskiej. Liczba uczestników 41 osób.

5 sierpnia, spotkanie organizacyjne stowarzyszenia na temat zajęć rekreacyjnych dla seniorów.

6 lipca, spotkanie po wycieczce do Lwowa, prezentacja zdjęć z wycieczki na dużym ekranie.

20-22 czerwca, wycieczka zorganizowana przez stowarzyszenie na Ukrainę. W programie zwiedzanie Lwowa, Żółkwi i Krechowa, siedzib rodzinnych Żółkiewskich i Sobieskich.
Uroczysta obiadokolacja z Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Lwowskiej z którym to, stowarzyszenie ma podpisane porozumienie o współpracy. Ilość uczestników, 36 osób.

9 czerwca, spotkanie informacyjne uczestników wycieczki o programie i zasadach obowiązujących na Ukrainie.

4 czerwca, Dzień dziecka” impreza organizowana wspólnie z Zarządem Osiedla i SCKiB, modelarze organizowali zawody balonowe Mały Gordon Bennett na ogrzane powietrze i lotny gaz (hel).

30 maja, spotkanie i prezentacja pt. „Wszystko do powinieneś wiedzieć o fenomenalnych właściwościach witaminy C”. Prezentację prowadziła p. K. Kawa.

12 maja, „Majówka” z pieczonymi kiełbaskami zorganizowana w lokalu Harcówki obok stadionu.

23 kwietnia, wycieczka do Kolbuszowej, do skansenu na warsztaty „Tradycyjnych tańców wiejskich”

12 kwietnia, zebranie organizacyjne związane z planowaną wycieczką do Lwowa.

17 marca, zapisy i rozpoczęcie działalności modelarni lotniczej działającej przy stowarzyszeniu.

9 marca, spotkanie okolicznościowe z okazji święta Dnia Kobiet. Było uroczyste przyjęcie z kawą i ciastkami, a panie dostały po kwiatuszku.

6 lutego, spotkanie integracyjne (opłatkowe) w sali Sokoła w Radomyślu Wielkim z zaproszonymi gośćmi, burmistrzem i władzami lokalnymi. Jednym z punktów spotkania była promocja książki wydanej przez stowarzyszenie pt. „Wiersze życiem pisane”, których autorem był Stanisław Czuchro z Dąbia. Uczestnicy mieli okazję otrzymać książkę w prezencie z autografem autora. W części artystycznej wystąpiła Schola Parafialna, zespół śpiewaczy dziewcząt prowadzony przez dyrygenta chóru Echo, Piotra Masłyka

2015

8 grudnia, spotkanie z Przewodniczącą Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Tarnobrzegu, zachęcając nas do założenia w gminie Uniwersytetu, jednocześnie było to spotkanie podsumowujące cykl spotkań organizowanych w formule Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Ilość uczestników 40.

30 listopada, wykład dr Małgorzaty Makowskiej pt „Zdrowie to nie kwestia szczęścia, a choroba to nie przeznaczenie”, organizowany w formule Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Ilość uczestników 44.

17 listopada, prelekcja psychologa Tomasza Zemsta-Piaseckiego pt. „Kto jest ważniejszy w rozmowie”, organizowanej w formule Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Ilość uczestników 40.

9 listopada, prelekcja pt. „II Brygada Legionów Polskich – spojrzenie po latach z uwzględnieniem udziału w walkach „Żelaznej Brygady” ochotników z Radomyśla Wielkiego” , wygłoszona przez dr Ryszarda Ziobronia, pracownika IPN w Rzeszowie, organizowanej w formule Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Ilość uczestników 42.

26 – 30 październik, udział w konkursie Zadanie publiczne, ogłoszonym przez Starostwo Powiatowe w Mielcu pt. Digitalizacja dokumentów dot. historii miasta i gminy Radomyśl Wielki, znajdujących się w Archiwum Historycznym we Lwowie.

22 październik, wycieczka do Nowego Wiśnicza, zwiedzanie Zamku, Muzeum Ziemi Wiśnickiej, Muzeum mleczarstwa, Galerii ks. Nowaka i Galerii Fakt. Ilość uczestników 54.

7 październik, spotkanie w Klubie seniora z prezentacją zdjęć wykonanych podczas Forum w Baranowie.

3 październik, wyjazd do Zamku w Baranowie na Forum organizowane przez „Fundację Galicyjską” w Tarnobrzegu w ramach projektu „50×60+ wsparcie dla aktywizacji osób starszych na terenach wiejskich”. Forum obejmowało 5 tematów: Srebrna gospodarka, Relacje międzypokoleniowe, Zdrowie i autonomia, Aktywność społeczna i wolontariat i Aktywność w sferze kultury. Ilość 46 osób.

29 września, spotkanie klubowe połączone z prelekcją p. Krystyny Kawa n/t zdrowego żywienia, szczególnie dla osób starszych. Ilość uczestników 45.

13 września, wyjazd do teatru im. J. Słowackiego w Krakowie na sztukę „Romeo i Julia”, podstawa umowa z „Fundację Galicyjską” w Tarnobrzegu w ramach projektu „50×60+ wsparcie dla aktywizacji osób starszych na terenach wiejskich”, ilość osób 47.

9 września, spotkanie w Klubie seniora połączone z odczytem na podstawie porozumienia z „Fundację Galicyjską” w Tarnobrzegu.

27 sierpnia, wycieczka autokarem do Krakowa i Łagiewnik. Zwiedzanie Wawelu wszystkich komnat z przewodnikiem, grobu prezydenta Kaczyńskiego i jego żony, katedry wawelskiej, następnie wyjazd do Łagiewnik, zwiedzanie starego obiektu i nowego Centrum Jana Pawła II. Liczba uczestników 55 osób w tym kilkoro młodzieży.

24 sierpnia, spotkanie ogólne stowarzyszenia i omówienie szczegółów wycieczki do Krakowa i Łagiewnik.

11 sierpnia, spotkanie w Harcówce, pieczenie kiełbasek i śpiewanie piosenek patriotycznych i biesiadnych.

2 lipca, spotkanie ks. dr Julianem Kapłonem, który opowiadał o swojej historii duszpasterstwa oraz o swoich licznych książkach i publikacjach n/t sanktuarium w Jodłowej.

27 czerwca, duża impreza piknik „Powitanie wakacji” zaplanowana na zakończenie kursu modelarskiego na Placu zabaw na Osiedlu Wola z udziałem wszystkich dzieci z Osiedla i miasta. Udział w pikniku wzięło ponad 100 dzieci z rodzicami, oprócz startów balonu na gorące powietrze, lotów modelu sterowanego radiem, były zabawy, malowanie twarzy i różne konkursy nagradzane nagrodami rzeczowymi i słodyczami. W imprezę włączyła się firma „Nasz sklep” p. Andrzeja Kagana, która sponsorowała dla wszystkich pieczone kiełbaski i dla dzieci dodatkowo lody.

17 i 25 czerwca, zebranie w klubie i ustalenie spotkania przy pieczonych kiełbaskach w Harcówce. Były dobre kiełbaski, kaszanka i śpiewy, co wprawiło w wesoły nastrój wszystkich uczestników w myśl zasady „senior nie może się nudzić”.

25 maja, wycieczka do Sanktuarium dzieciątka Jezus w Jodłowej oraz spotkanie z ks. dr Julianem Kapłonem, byłym wikariuszem w naszej parafii w latach 60-tych. Ks. Kapłon był naszym przewodnikiem, oprowadził nas po wszystkich zakątkach sanktuarium oraz opowiedział historię jego powstania.

28 kwietnia, wznowiła działalność Modelarnia lotnicza działająca przy stowarzyszeniu. Chętnych jest zawsze bardzo dużo, zajęcia trzeba było prowadzić w grupach, aby się wszyscy pomieścili. Lekcje odbywały się na poziomach podstawowym jak i zaawansowanym, ponieważ mamy modelarzy z kilkuletnim stażem, którzy latają modelami zdalnie sterowanymi. Zajęcia odbywał się dwa razy w tygodniu do końca czerwca.

22 kwietnia, Nadzwyczajne zebranie wyborcze, z uwagi, że prezes stowarzyszenia został wybrany radnym do Rady Miejskiej, formalnie zrezygnował z tej funkcji, zmieniono również częściowo Zarząd stowarzyszenia. Formalnie prezesem został Edward Jarosz, wiceprezesem Krystyna Cygan, sekretarzem Maria Kośla i członkiem Krystyna Bajor.

12 luty, ostatki, to, że nasi seniorzy lubią się bawić, wiemy od samego początku istnienia klubu, więc ostatki były okazją do spotkania przy muzyce i tańcach. Zabawa była przednia, tańczono solo parami i zbiorowo w kółeczku, tańce przeplatano herbatką, kawą i dobrymi ciasteczkami upieczonymi przez seniorów.10 lutego, spotkanie w Klubie seniora z prelekcją n/t „Woda niezbędna do życia”, gdzie prelegent omówił wszystkie korzystne i niekorzystne aspekty działania wody na organizm człowieka.

29 stycznia, corocznie urządzany Dzień Babci i Dziadka w naszym lokalu przy ul. por. Zb. Matuli. W części artystycznej wystąpił po raz pierwszy niedawno powstały zespół dziewczęcy Schola Parafialna, prowadzony przez profesjonalistę, dyrygenta chóru Echo Piotra Mastyka. Jako solistka wystąpiła młoda skrzypaczka z gimnazjum Sylwia Pisarczyk. To był ich pierwszy oficjalny występ poza kościołem. Wszystkim podobało się ich śpiewanie, choć młodzi artyści bardzo to przeżywali. Za trud zostali nagrodzeni gromkimi oklaskami, każda z uczestniczek torebką ze słodyczami, a zespół dyplomem z podziękowaniem za występ..

2014

31 grudnia, wszystkim naszych członkom stowarzyszenia, sympatykom i przyjaciołom, składamy Serdeczne życzenia Szczęśliwego Nowego Roku 2015.

6 grudnia, wyjazd modelarzy na zawody do Mielca na „I Mieleckie Zawody Modelarskie FIN o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 2 w Mielcu”. Z naszej modelarni startowało 3 zawodników: Rusinowski Andrzej, Cichoń Paweł i Król Mateusz.
Cichoń w swojej klasie do lat 16-tu zajął II miejsce zdobywając puchar, i dyplom, Król zajął IV miejsce otrzymał dyplom i nagrodę rzeczową, a Rusinowski II miejsce w klasie powyżej lat 16-tu, gdzie nie przewidziano nagród;

29 listopad, zorganizowanie spotkania Andrzejkowego przy muzyce i śpiewie, ze składek własnych. Ilość osób 45, zabawa do późnych godzin wieczornych. A przy okazji solenizant nasz prezes Andrzej, przyjął piękne życzenia od całej grupy i oczywiście tradycyjne „Sto lat”.

27 listopad, wycieczka do Tarnowa do teatru na sztukę „Piękna Lucynda” z Klubu Seniora, dodatkowo uczestniczyło 5 osób niepełnosprawnych, poleconych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Udział wzięło 40 osób. Wykorzystano środki przeznaczone na działalność kulturalną od Zarządu Osiedla w Radomyślu Wielkim.

4 listopada, walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze stowarzyszenia. Prezes jak zwykle dużo mówił o działalności, a szczególnie tej, o której tutaj nie piszemy, o naszej encyklopedii, digitalizacji dokumentów dot. miasta i gminy, o planach budowy Izby tradycji i pamięci z salami wystawowymi i naszym archiwum elektronicznym, w którym jest już ok. 40 tyś. plików i zdjęć. Apelował o wypożyczanie starych zdjęć do skanowania. Przy wyborach nie było innego kandydata na prezesa, chcąc, nie chcąc, nie miał innego wyjścia. Zwiększono ilość członków Zarządu do 7 osób, dodatkowo weszli: Bajor Krystyna i Kośla Maria.

12 września, wycieczka seniorów do Sanktuarium Błogosławionej Karoliny Kózkówny w Zabawie, udział wzięło ponad 40 osób;

7 września, odbył się już XVIII Podkarpacki konkurs wieńca dożynkowego, stowarzyszenie, jak co roku wykonywało zdjęcia wszystkim wieńcom prezentowanym na konkursie. Z wszystkich prezentowanych wybrało 18 (naszym zdaniem) najładniejszych wieńców, z którymi wydano pocztówki w nakładzie 200 szt., wszystkie grupy wieńcowe otrzymali zdjęcia swoich wieńców i kpl. pocztówek.

2 września, spotkanie w Klubie seniora, jak co miesiąc trzeba się spotkać, tyle rzeczy się wydarzyło, trzeba podzielić się tym z koleżankami.

15 sierpień, spotkanie przy kiełbaskach. Przy słonecznej pogodzie, chociaż w lokalu tzw. Harcówce spotkali się seniorzy i nie tylko (seniorzy) przy pieczonych kiełbaskach wspaniale przyrządzonych przez naszego niezawodnego kucharza Edzia Jarosza. Było dobre ciasto pieczone, napoje niskoprocentowe, tańce i śpiewy, śpiewy. Aż chce się żyć….

28-29 czerwca, wielki piknik na Placu zabaw przy ul Klonowej na Osiedlu Piłsudskiego. W sobotę było generalne sprzątanie placu, odnawianie malowania bramy i furtki (oczywiście w czynie społecznym, – co niektórzy bardzo nie lubią tego określenia) oraz położenie gumowych obramowań przy huśtawce przekazanych nieodpłatnie przez Zakłady Gumowe Geyer &Hosaja w Partyni. Niedziela zabawy i tańce, patrz: co pisała prasa o nas.

21 maj, wycieczka-pielgrzymka z stowarzyszenia na Jasną Górę do Częstochowy, udział wzięło 51 osób. Przy ładnej pogodzie uczestnicy oprócz udziału w uroczystościach kościelnych zwiedzili Muzeum jasnogórskie, zbrojownię i wały. Koszty pokryto częściowo z własnych składek.

11 maj, wyjazd członków stowarzyszenia do opery do Dębicy na spektakl „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki, udział wzięło 61 osób. Bilety zabezpieczył SCKiB w Radomyślu Wielkim.

6 maj, spotkanie z Mieczysławem Działowskim, poetą, pisarzem, człowiekiem o wielu zainteresowań, entuzjastą lotnictwa, znanym w środowisku mieleckim. Recytował swoje wiersze osobiście i nagrane na płycie, recytowane przez Dorotę kwokę i Stanisława Ożoga. Na spotkaniu zaproszeni zostali również Ryszard Majdański i Beata Pleban.

8 kwiecień, wznowienie zajęć w modelarni lotniczej. Rozpoczęcie szkolenia podstawowego dla nowych uczestników i kontynuacja nauki sterowania modelami zdalnie sterowanymi.

27 marca, spotkanie z specjalistą prawa spadkowego i sukcesji majątkowych w rodzinie p. Józefem Urbaszewskim w lokalu stowarzyszenia;

11 marca, zebranie członków Klubu Seniora, omówienie planów wycieczek w 2014 roku;

27 luty, wyjazd członków klubu i stowarzyszenia do Mielca na program prewencyjny „Bezpiecznie chce się żyć” z udziałem kabaretu Nowińscy z Krakowa. Wyjazd 35 osób, koszty wyjazdu pokryte z środków własnych.

20 luty, spotkanie karnawałowe Klubu Seniora przy muzyce, tańcach i śpiewach. Przy zastawionych stołach smakowitymi wyrobami bawiło się ponad 30 osób, jednogłośnie stwierdzono „udana zabawa”.

1 luty, organizacja wspólnie z Zarządem Osiedla Spotkania Noworocznego z okazji Dnia Babci i Dziadka w ramach integracji międzypokoleniowej w sali Szkoły Podstawowej w Radomyślu Wielkim. Udział wzięło ok. 80 osób, część artystyczną przygotowała młodzież szkolna pod kierownictwem artystycznym pani Elżbiety Hajduk. Jako zaproszona wzięła udział Grupa Kolędnicza „Radgoszczanie” z Radgoszczy. Na spotkaniu wręczono Dyplomy Honorowego Darczyńcy czterem firmom, a podziękowania pięciu sponsorom. Całość spotkania oprawą muzyczną upiększyła grupa muzyczna z Mielca.

7 stycznia, spotkanie Klubu seniora, podsumowanie działalności na ubiegły rok, plany na najbliższe spotkanie noworoczne i bieżący rok.

2013

21 grudzień, udział w Mikołajkowych Zawodach Modeli Halowych który się odbył w Sali gimnastycznej Gimnazjum nr 2 w Mielcu z udziałem modelarni z Krosna, Mielca, Tuszymy, łącznie startowało 25 zawodników. Nasi modelarze zajęli 3 miejsce Paweł Cicho, 4 miejsce Andrzej Rusinowski, 7 miejsce Tomasz Kubisztal i 11 miejsce Filip Cichoń. Otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

 10 grudzień, rozpoczęcie remontu sali spotkań w Remizie strażackiej, malowanie, wymiana oświetlenia, drzwi, zasłon itp.; termin zakończenia 23.12.2013 r.

3 grudzień, spotkanie Klubu Seniora, ustalanie planów na przyszły rok najbliższe spotkanie opłatkowe w połowie stycznia 2014 r.

28 listopad, urządzono z własnych środków spotkanie Andrzejkowe przy muzyce, tańcach i śpiewie. Udział wzięło ponad 30 osób, gościem honorowym był burmistrz miasta Józef Rybiński.

21 listopad, wydanie przez stowarzyszenie kart pocztowych z najpiękniejszymi wieńcami Gminy Radomyśl Wielki, prezentowanymi na Gminnych Dożynkach w Dulczy Małej. Przedstawiono na kartach po jednym wieńcu z każdego sołectwa (13 kart) oraz 5 kart przedstawiających Rynek miasta i samolot M-2.

 12 listopad, zebranie członków Klubu seniora omówienie spraw związanych z urządzeniem spotkania Andrzejkowego.

 30 październik, podpisanie Aneksu nr 1/2013 do Porozumienia w sprawie współpracy Klubu Wolontariusza działającego przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Radomyślu Wielkim ze stowarzyszeniem Nasze Miasto Radomyśl Wielki, rozszerzający zakres współpracy.

 20 październik, uroczyste otwarcie Placu zabaw na Osiedlu Wola z udziałem instruktorów SCBiK, modelarstwa, rodziców i dzieci. Zabawy i konkursy z nagrodami, pieczone kiełbaski dla dorosłych, ilość osób ok. 150.

 18 październik, podpisanie Porozumienia o współpracy stowarzyszenia „Nasze Miasto Radomyśl Wielki” z Towarzystwem Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej z siedzibą w Lwowie, przy okazji pobytu prezesa we Lwowie. Spotkanie prezesa stowarzyszenia z z-cą dyr. Centralnego Archiwum Historycznego miasta Lwowa Eugenią Lisowską, celem ustalenia zasobów akt dotyczących Radomyśla Wielkiego znajdujących się w Archiwum Lwowskim oraz wykonanie kilkudziesięciu skanów wybranych dokumentów;

 10 październik, wielkie grillowanie w Harcówce Klubu seniora przy dobrych kiełbaskach, cieście i głośnym śpiewie ludowych piosenek. Udział ok. 20 osób.

 8 październik, zebranie klubu seniora w związku z planowaną wycieczką do Częstochowy i organizacją spotkania w Harcówce przy grillu;

 5 września, wyjazd członków stowarzyszenia i Klubu seniora na wycieczkę do Bolestraszyc i Przemyśla. W Bolestraszycach zwiedzanie Arboretum tj. ogród botaniczny, w którym uprawiane są drzewka, krzewy i krzewinki do celów naukowych i hodowlanych. W Przemyślu Wzgórze Zamkowe, kościoły, cerkiew, Rynek, Stare Miasto itp. Ilość uczestników 48 osób.

 18 sierpnia, Dożynki Gminne w Dulczy Małej, stowarzyszenie wykonywało zdjęcia wszystkich wieńców dożynkowych ok. 350 szt. do archiwum. Z tych zdjęć wybrano po jednym zdjęciu z wieńcem z sołectwa (13 szt) oraz dodatkowo 5 zdjęć z widokami Radomyśla i zlecono do druku w formie kart pocztowych.

 7 sierpień, ogłoszono wyniki IV Edycji konkursów Podkarpackiej Rady Organizacji Pozarządowych na Inicjatywę Obywatelską Podkarpacia i Wolontariusza Podkarpacia. Wśród nagrodzonych w kategorii „Wolontariusz Podkarpacia 2012”, znalazł się prezes naszego stowarzyszenia Andrzej Ziobroń, który zajął III miejsce.

 6 sierpnia, zebranie członków związane z planowanym wyjazdem do Przemyśla. Pokaz slajdów ze zdjęciami z wycieczki do Sandomierza i Kałkowa. Ilość ok. 30 osób.

Podpisanie umowy z Gminą na dofinansowanie budowy Placu zabaw na      Osiedlu Wola w wysokości 10 tyś. złotych;

17 lipca, stowarzyszenie otrzymało 6 zestawów komputerów używanych przeznaczonych do nauki od Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu;

 18 czerwca, Walne zebranie członków stowarzyszenia.

 2 czerwca, otwarcie przez stowarzyszenie drugiego Placu zabaw przy ul. Leśnej, W uroczystości uczestniczyło ponad 100 dzieci i kilkadziesiąt rodziców z udziałem Władz miasta. Były zawody balonowe, modeli latających, gry i zabawy dla dzieci z nagrodami.

 15 maja, rozpoczęcie zajęć w modelarni lotniczej w każdy wtorek i środę, uczestniczyło ok. 12 – 15 osób, przygotowanie materiałów tj., balonów i modeli na zawody w dniu 2 czerwca z okazji otwarcia Placu zabaw;

 16 kwiecień, wyjazd autokarem do Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Wisłockiej na spektakl męki Pańskiej pt. „Oto Ja jestem z Wami”, wystawiony przez młodzież szkolną. Udział wzięło ok.30 osób. Po spektaklu odbyło się miłe spotkanie z gronem nauczycielskim szkoły.

 12 kwietnia, podpisanie umowy z wykonawcą, firmą „Destar” s.c., z Chmielowa, która wygrała przetarg na wykonanie trzeciego Placu zabaw na „Osiedlu Wola”;

 11 marca, podpisanie przez stowarzyszenie umowy z Urzędem Marszałkowskim w Rzeszowie, w sprawie dofinansowania budowy trzeciego Placu zabaw na Osiedlu Wola w Radomyślu Wielkim;

 12 luty, organizowane ostatki w Klubie seniora, impreza składkowa przy muzyce z płyt kompaktowych. Ilość osób 26.

 styczeń – luty, ruszyła praca nad zapowiedzianą Encyklopedią Radomyśla i Gminy, opracowywaną przez stowarzyszenie pod redakcją prezesa Andrzeja Ziobronia, rozsyłano zaproszenia i podawano informację w prasie.

 29 styczeń, spotkanie noworoczne z okazji Dnia Babci i Dziadka organizowane wspólnie z Zarządem Osiedla, Klubem seniora „Jak w Rodzince”, Klubem seniora z Przecławia „Złoty Wiek”, z udziałem Sekcji Gimnastyki Artystycznej z Dąbrówki Wisłockiej oraz wyróżniających się uczniów z radomyskich szkół. Spotkanie odbyło się w lokalu „U Lisa”, udział wzięło ponad 80 osób. 

2012

 11 grudzień, spotkanie w Klubie seniora, prezentacja ciekawszych zdjęć i prezentacji Cmentarza Łyczakowskiego i innych cmentarzy w Europie, udział ok. 25 osób;

 21 listopad, wykonanie kart pocztowych 200 kpl (18 szt. kpl.) z najpiękniejszymi wieńcami Podkarpacia prezentowanymi na XVII Podkarpackim Konkursie Wieńca Dożynkowego, z przeznaczeniem dla wykonawców tych wieńców, ośrodków kultury, muzeów, gmin itp.

 6 listopad, spotkanie w Klubie seniora, prezentacja zdjęć z spotkania andrzejkowego;

29 października, składkowe spotkanie Andrzejkowe seniorów, z muzyką i tańcami, udział ok. 40 osób;

 27 października, udział wraz z członkami Zarządu na spotkaniu z okazji 40-lecia Klubu seniora „Złota jesień” w Mielcu.

 26 października, reprezentowanie stowarzyszenia na Walnym, sprawozdawczym zebraniu LGD PROWENT w Przecławiu.

 16 października, podpisanie umowy z wykonawcą i rozpoczęcie budowy drugiego Placu zabaw przy ul. Leśnej, dzięki pomocy i pożyczce udzielonej przez Gminę. Otrzymano również uwagi do Wniosku na dofinansowanie Placu zabaw, złożonego do Urzędu Marszałkowskiego.

 10 października, przyszła informacja od p. Elżbiety Tomczak że nasze stowarzyszenie znajdzie się w III tomie wydawnictwa Aktywne społeczności. Zmiana społeczna. Katalog Praktyk w którym są opisane modelowe grupy działania z całej Polski.

7 październik, start naszych trzech modelarzy w „Święcie latawca” organizowanym przez Aeroklub Mielecki, wspólnie z SS „Społem” w Mielcu. Wszyscy dostali nagrody w postaci słodyczy.

 2 października, spotkanie w Klubie seniora z udziałem zaproszonych gości w osobach dyr. Banku BGŻ w Radomyślu Wielkim p. Agnieszki Machnik i towarzyszącej jej asystentki. Goście omówili warunki lokat, pożyczek, przelewów itp. a szczególnie ulg dla seniorów. Po wizycie gości już we własnym gronie oglądano zdjęcia z ostatnich wycieczek i Festiwalu smaku i kultury w którym uczestniczyło stowarzyszenie.

 11 września, korzystając z ofiarności państwa Mrozowskich, zorganizowano poczęstunek z wędlin dla wszystkich chętnych seniorów, kosztowano najprzeróżniejsze wyroby produkowane przez zakład. Wszyscy mogli najeść się do syta próbując każdego wyrobu, nie skonsumowane wyroby uczestnicy zabrali do domu. W spotkaniu uczestniczyło 31 osób.

 9 września, stowarzyszenie uczestniczyło w Festiwalu smaku i kultury w ośrodku KoloRado w Woli Chorzelowskiej, organizowanym przez LGD PROWENT z Mielca. Przygotowało potrawę „Udko farmera”, choć oficjalnie nazywaną „Udziec biesiadny”, przygotowaną przez Zakład Przetwórstwa Mięsnego Kazimierza Mrozowskiego z Radomyśla. W festiwalu uczestniczyło 13 gmin z trzech powiatów, nasze stowarzyszenie zajęło II miejsce zdobywając dyplom i nagrody rzeczowe.

2 września, odbył się XVII Podkarpacki Konkurs Wieńca Dożynkowego. Stowarzyszenie w ramach środków otrzymanych ze starostwa wykonywało zdjęcia wszystkich wieńców dożynkowych (63 wieńce), raz sam wieniec, drugie ujęcie z całą grupą wieńcową. Wykonano kilkaset zdjęć z których zostaną wykonane 200 kpl po 18 szt. najpiękniejszych pocztówek dla wykonawców tych wieńców, ośrodków kultury, muzeów, gmin itp.

 30 sierpnia, zorganizowano wycieczkę z Klubu seniora do Sandomierza. Koszty przejazdu, przewodnika i wstępy do obiektów muzealnych pokryto z środków Zarządu Osiedla, natomiast rejs po Wiśle uczestnicy pokryli z środków własnych. Udział wzięło 41 osób.

 30 sierpnia, zakończenie zajęć w modelarni lotniczej z „Małych projektów” finansowanych przez UM.

 26 sierpnia, odbyły się zawody modelarskie pod nazwą „Zakończenie lata”, finansowane z środków gminnych (przeciwalkoholowych). Startowali uczestnicy z modelarni w Tuszymie i Radomyślu, razem 14 osób. Odbyły się zawody z latawcami, balony na ogrzane powietrze oraz najbardziej efektownie wyglądające modele zdalnie sterowane. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe. Efektem tych zawodów jest nawiązanie dobrej współpracy i przyjaźni pomiędzy modelarzami tych modelarni.

 25 sierpnia, udział stowarzyszenia w organizowanym turnieju piłki nożnej dla młodzieży nie zrzeszonej o puchar Przewodniczącego Zarządu Osiedla w Radomyślu Wielkim. Stowarzyszenie dołożyło się do nagród fundując słodycze dla wszystkich uczestników.

 24 sierpnia, podpisanie umowy z Powiatem Mieleckim na druk kart pocztowych najpiękniejszych wieńców prezentowanych na XVII Podkarpackim Konkursie Wieńca Dożynkowego w Radomyślu W.

 22 sierpnia, w ramach działalności klubu szachowego rozegrano „IV Gminny Turniej Szachowy” dla dzieci szkół podstawowych, startowało 12 zawodników z 4 miejscowości. Najlepszą zawodniczką okazała się Drąg Wioletta z Zdziarca. Najlepsi w grupie dziewcząt i chłopców otrzymali medale: złote, srebrne i brązowe, poza tym wszyscy uczestnicy dostali dyplomy i nagrody rzeczowe.

 16 sierpnia, zorganizowano Piknik dla seniorów na stadionie sportowym w nowym obiekcie „Altance”. Przy akompaniamencie akordeonu na którym grał Krzysztof Kopacz, wszyscy świetnie się bawili, śpiewając ludowe piosenki, częstując się wspaniałymi wypiekami przygotowanymi przez panią Krystynę Cygan. Udział wzięło 33 osoby.

 7 sierpnia, spotkanie w klubie seniora. Ustalenie terminu wycieczki do Sandomierza i sprawy organizacyjne. Wyświetlenie filmu „Katyń” z płyty korzystając z naszego sprzętu.

 11 lipca, rozegrano wstępny III turniej szachowy przed IV Turniejem Gminnym z udziałem zawodników z Szkoły Podstawowej w Zdziarcu i Szkoły Podstawowej z Żarówki. Dzieci rozegrały metodą każdy z każdym, najlepszy wynik osiągnął Jakub Jachym z Żarówki.

6 lipca, Podpisanie Aneksu nr 2 do umowy z Urzędem Marszałkowskim w ramach programów edukacyjnych, zmiana załącznika do umowy.

 1 lipca, udział modelarzy w Mistrzostwach Aeroklubu Mieleckiego pod nazwą “Młodzi Modelarze Lotnicy na Start” w klasach modeli swobodnie latających (F1A1/2, F1H), modeli rakiet S6A (rakiety z taśmą), modeli zdalnie starowanych szybowców F3J/M. Z naszej modelarni startowało 3-ch zawodników. W nasz zawodnik Andrzej Rusinowski w klasie modeli zdalnie starowanych szybowców F3J/M zajął I miejsce a, klasie modeli swobodnie latających F1H zajął III miejsce, pozostali Mateusz Król i Tomasz Kubisztal zajęli odpowiednio II i III miejsce w klasie modeli swobodnie latających F1A/M. Otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

 29 czerwca, zakończenie nauki gry w szachy dla początkujących w Przedszkolu-Ochronce w Radomyślu Wielkim z rozdaniem dyplomików i słodyczy. Realizacja tematu z programu edukacyjnego podpisanego z Urzędem Marszałkowskim. Udział w szkoleniu wzięło 29 dzieci w dwóch grupach.

 15 czerwiec, podpisanie w Rzeszowie aneksu nr 1 do umowy z Urzędem Marszałkowskim w ramach programów edukacyjnych, na rozszerzenie prowadzenia zajęć szachowych w Szkole Podstawowej w Zdziarcu i szkole w Żarówce,

 5 czerwiec, Walne Zebranie stowarzyszenia z złożeniem sprawozdania za ubiegły rok i uchwałą na podniesienie składki członkowskiej z 1 zł (12 zł / rok) na 1,5 zł (18 zł / rok).

 3 czerwiec, uroczyste otwarcie Placu zabaw przez stowarzyszenie, współorganizatorem było SCKiB w Radomyślu Wielkim. Odbyło się bez przemówień oficjeli, przecięcia wstęgi dokonali dzieci, które pracowały przy malowaniu placu. W ramach uroczystości odbyły się zawody Mały Gordon-Bennett, balony na ogrzane powietrze, lot modelu samolotu z kamerą nad placem zabaw i Radomyślem, malowania twarzy i zabawy z instruktorkami paniami Małgorzatą Cichoń, Małgorzatą Rzegocką i Igą Skrzyniarz. Udział wzięło ponad 100 dzieci z rodzicami.

2 czerwiec, stowarzyszenie wydało kolejną publikację a mianowicie kartę pocztowa z pomnikiem gen. Władysława Sikorskiego, odsłoniętym przed Szkołą Podstawową jego imienia w dniu 22 maja 2012 r. Fundatorem pomnika jest Andrzej Bajor a projektantem i wykonawcą Krzysztof Brzuzan.

 30 maj, malowanie farbą podkładową ogrodzenia od strony wschodniej, pracowało 6 osób, przepracowano ok. 14 godz.

 26 maj, przywieziono dodatkowo dwa auta piasku żółtego, 4 osoby brały udział w jego rozprowadzeniu i uzupełnieniu stref bezpieczeństwa, przepracowano ok. 5 godz.        

Udział seniorów w II Powiatowym Pikniku Seniorów organizowanym w Przecławiu przez klub „Złoty wiek” w Przecławiu. Tematem przewodnim spotkania był konkurs na najciekawszy wianek,     nasza reprezentantka pani Janina Kośla zajęła III miejsce. Udział z naszej strony wzięło 18 osób.

19 maj, ciąg dalszy malowania. 10 osób, przepracowano ok. 20 godz.

 21 i 28 kwietnia, pracowano dalej przez dwie soboty przy malowaniu ogrodzenia, przerwane opadami deszczu, udział 8 -12 osób przepracowano ok. 40 godz.

 23 kwiecień, podpisanie Porozumienia o współpracy Stowarzyszenia „Nasze Miasto Radomyśl Wielki” z Szkołą Podstawową w Zdziarcu, w zakresie prowadzenia zajęć szachowych.

 14 kwietnia, rozpoczęcie malowania ogrodzenia placu zabaw przy ulicy Klonowej w czynie społecznym, zakończone pieczeniem kiełbasek na grillu. Udział wzięło 13 osób w tym dwoje dzieci, przepracowano łącznie ok. 30 godz.

 13 kwietnia, podpisanie Porozumienia o współpracy Stowarzyszenia „Nasze Miasto Radomyśl Wielki” z Stowarzyszeniem „Na Rzecz Rozwoju Lokalnego w Żarówce”, w zakresie prowadzenia zajęć szachowych.

 25 marzec, Puchar Polski, Ogólnopolskie Zawody Modeli Szybowców Halowych w klasie F1N w Tarnobrzegu. Z naszej modelarni w kategorii młodzik-chłopcy startowało 3 zawodników: Wojciech Trybulec, Damian Bawoł, Michał Chmiel. Najlepszy wynik osiągnął Wojciech Trybulec 13 miejsce na 38 zawodników.

 24 marca, wycieczka mieszkańców i Klubu seniora do Kałkowa na Misterium Męki Pańskiej. Udział wzięło 38 osób.

 5 marzec, rozpoczęcie zajęć w modelarni lotniczej „Mały modelarz i Mistrz szachownicy” wg „Małe projekty” finansowane przez UM.

 19 luty, udział naszych modelarzy w Mistrzostwach Aeroklubu mieleckiego, Zawodach szybowców halowych w klasie F1N do Pucharu Polski w hali MOSiR w Mielcu. Udział wzięli: Andrzej Rusinowski i Wojciech Trybulec, zajmując odpowiednio 2 i 3 miejsce.

 7 lutego, spotkanie z dwóch części. W części pierwszej spotkanie z fizjoterapeutą Pawłem Wielgosińskim, który szeroko opowiadał o rehabilitacji, pokazywał rodzaje masarzy i przygotowywał seniorów do wiosennych zajęć ruchowych. Część druga, było to spotkanie z klerykiem Tarnowskiego Seminarium Rafałem Piekarą, który przebywał w Republice Centralnej Afryki na stażu misyjnym. Dużo opowiadał o życiu mieszkańców Afryki, misjonarzach i pomocy udzielanej przez kościół, pogadankę uzupełniał zdjęciami, na film już brakło czasu. Udział ok. 30 osób z względu na złą pogodę i ślisko.

 18 stycznia, podpisanie umowy z Urzędem Marszałkowskim na Programy Edukacyjne: modelarnia i szachy.

 3 stycznia, spotkanie opłatkowe w Klubie seniora z życzeniami i śpiewaniem kolęd. Udział wzięło ok. 40 osób.

2011

29 grudnia, podpisanie umowy z Urzędem marszałkowskim na Remont placu zabaw przy ulicy Jarzębinowej.

 13 grudnia, akademia z okazji 30 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, spektakl słowno-muzyczny przygotowany przez Kółko teatralne przy Zespole Szkół, sfinansowane przez stowarzyszenie w ramach projektu z Gminy.

 1 grudnia, rozesłanie do uczestników Podkarpackiego Konkursu Wieńca Dożynkowego kart pocztowych i zdjęć wieńców.

 30 listopada, składkowe spotkanie „Andrzejki” w Klubie seniora, udział wzięło ok. 40 osób przy muzyce z płyt kompaktowych.

 27 listopada, zorganizowanie dużej imprezy pod nazwą „Zachować od zniszczenia”, spotkanie z historią i promocją przysmaków Ziemi Radomyskiej. Spotkanie odbyło się w restauracji „Lawendowe Pole”, udział wzięło ponad 60 osób, przygotowano dwie wystawy, prelekcję dyr. Mieleckiego Muzeum dr Skrzypczaka oraz prezentację multimedialną o historii miasta. Finansowanie z środków LGD PROWENT w Mielcu.

19 listopada, firma „Destar” weszła na plac budowy placu zabaw przy ulicy Jarzębinowej.

 17 listopada, wycieczka z Klubu seniora do kopalni soli w Bochni w ramach środków przydzielonych z Zarządu Osiedla. Ilość osób biorących udział 35.

 8 listopada, spotkanie w Klubie seniora, omówienie spraw bieżących i wycieczki do Bochni, ilość osób 37.

 24 października, utworzenie sekcji Nordic Walking i rozpoczęcie zajęć w terenie. Instruktor Tomasz Gałat, ilość obecnych 10 osób.

 4 października, wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego do Grochowe w celu spotkań z seniorami i realizacja projektu „Upowszechnienie śpiewu i muzyki wśród mieszkańców Powiatu Mieleckiego poprzez organizację warsztatów, występów i koncertów” z Starostwem Powiatowym oraz wycieczka do Muzeum gen. Wł. Sikorskiego w Tuszowie Narodowym. Zwiedzanie muzeum, wymiana materiałów z dyr. Muzeum p. Renatą Patera. Otrzymaliśmy piękny album „Tuszów w hołdzie Generałowi Sikorskiemu”. Ilość uczestników wycieczki 35 osób.

 4 września, wykonanie zdjęć wszystkich wieńców dożynkowych na XVI Podkarpackim Konkursie Wieńca Dożynkowego, celem wydania kart pocztowych.

28 sierpnia, wyróżnienie stowarzyszenia honorowym tytułem „LIDER 2011”, statuetką i dyplomem przez Radę i Zarząd Lokalnej Grupy Działania „PROWENT” w Mielcu. Wyróżnienie uroczyście wręczono na Powiatowych dożynkach w Mielcu prezesowi stowarzyszenia Andrzejowi Ziobroń przez starostę powiatu Andrzeja Chrabąszcza.

 24 sierpnia, zorganizowanie wycieczki dla modelarzy do Muzeum lotnictwa w Krakowie, udział 17 uczestników wycieczki.

 21 sierpnia, udział modelarzy w Gminnych Dożynkach 2011 w Dąbiu. Start balonów na ogrzane powietrze, zawody balonowe „Mały Gordon Bennett” i modele wolno-latające. Wręczenie nagród na zakończenie projektu „Wakacje z lotnictwem”.

 17 – 18 sierpnia, zorganizowanie dwu dniowej wycieczki-pielgrzymki do Niepokalanowa i Lichenia. Udział 46 osób z Klubu seniora i mieszkańcy.

 30 lipca, zorganizowanie przez stowarzyszenie pod patronatem burmistrza „Spotkania Awiatów samolotu M-2”, zaproszonych ok. 40 osób – konstruktorów, pilotów, mechaników i zaproszonych gości. Wspólne zdjęcia, prezentacja zdjęć dotyczących samolotu M-2.

 12 lipiec, spotkanie w klubie seniora, podsumowanie pikniku w Przecławiu, obejrzenie zdjęć z imprezy oraz wszystkich kapeluszy.

2 lipiec, udział Klubu Seniora w I Powiatowym Pikniku Seniorów w Przecławiu. Uczestniczyło 33 osoby łącznie z instruktorem śpiewu Piotrem Masłykiem. Seniorzy dali występ przygotowanych piosenek, przyjęty z dużym aplauzem. Zdobycie I-go miejsca w konkursie na najładniejszy kapelusz zajęła pani Janina Szocik.

 30 czerwca, odbył się III Gminny Turniej Szachowy, udział wzięło 13 zawodników, nagrody medale i dyplomy. I miejsce w grupie chłopców zajął Kacper Czuchra a w grupie dziewczynek Klaudia Dykas z Dąbrówki Wisłockiej.

 28 czerwiec, następna próba śpiewu przed występem w Przecławiu na I Powiatowym Zjeździe Seniorów.

 21 czerwiec, kolejna próba śpiewu seniorów, dyrygent Piotr Mastyk podał nowe teksty piosenek do nauki.

 19 czerwca, udział dwóch szachistów z naszego klubu Kacpra Czuchry i Jakuba Wilaszka w Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego Juniorów w Chotowej. Czuchra zajął 21 miejsce i zakwalifikował się do IV grupy.

 7 czerwiec, spotkanie w Klubie Seniora i kolejny etap nauki śpiewu pod dyrygenturą Piotra Mastyka. Przygotowywano repertuar pod spotkanie seniorów w Przecławiu na dzień 2 lipca 2010 r.

 Czerwiec, stowarzyszenie wydało już III serię pocztówek, tym razem poświęconą jubileuszowi 900-lecia miejscowości Zgórsko. Seria liczy 9 sztuk i przedstawia perełkę w naszej gminie tj. zabytkowy kościółek wraz z ustawionymi obok figurkami w Zgórsku. Jedna z kart przedstawia radomyski Rynek nocą. Pocztówki można otrzymać bezpłatnie po nawiązaniu kontaktu z prezesem stowarzyszenia. Wydawnictwo było możliwe po otrzymaniu dofinansowania przez Powiat Mielecki.

 24 maj, Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze stowarzyszenia. Nastąpiły niewielkie zmiany w Zarządzie, nowym skarbnikiem stowarzyszenia została Helena Szkotnicka w miejsce Jarosława Godka a nowym członkiem Komisji Rewizyjnej Jadwiga Schab w miejsce Władysławy Sito.

15 maj, zorganizowanie wyjazdu do opery „Halka” w Dębicy dla grupy seniorów, członków chóru i stowarzyszenia. Łącznie wyjechało 49 osób

12 maj, wznowienie zajęć szachowych w Klubie, z środków pozyskanych od sponsorów, zapisy na naukę od podstaw, zajęcia będą odbywać się w każdy czwartek. Planowany turniej gminny na zakończenie zajęć przed wakacjami – 30 czerwca.

 10 maj, Klub seniora zorganizowanie „Majówki”, spotkanie pod kościółkiem na ulicy Rolnej na nabożeństwie majowym, następne spotkanie w harcówce przy pieczonych kiełbaskach i pierwsza próba nauki śpiewu, prowadzona w ramach projektu umowy z Powiatem Mieleckim.

 30 kwietnia, XXIV Mistrzostwa Aeroklubów i Stowarzyszeń w klasie modeli balonów na ogrzane powietrze (FB). Z naszej modelarni startowało czterech zawodników, I miejsce zajął Michał Chmiel, III Mateusz Król, IV Nikodem Leśniowski i VI Wojciech Trybulec. Otrzymali dyplomy z zgarnęli najlepsze nagrody.

 9 kwietnia, III Powiatowy Turniej Szachowy w Wadowicach Górnych z udziałem 4 naszych zawodników: Wiktor Stopa, Nikodem Leśniowski, Kacper Czuchra, Dawid Dubiel.

5 kwiecień, spotkanie w Klubie seniora, prezentacja I-części nowego filmu o Papieżu – Polaku.

 26 marca, II Gminny Turniej Szachowy dla dzieci i młodzieży z gminy Radomyśl, z udziałem 4 szkół w gminie tj. Dąbrówka Wisłocka, Podborze, Zdziarzec, Dulcza Wielka oraz gospodarzy, łącznie 22 osoby w Sali Remizy Strażackiej w Radomyślu Wielkim.

 4 marca, podpisano pomiędzy Burmistrzem a Prezesem Stowarzyszenia Nasze Miasto Radomyśl Wielki, Porozumienie o współpracy w zespole interdyscyplinarnym.

 1 marzec, Klub seniora zorganizował ostatki dla swoich członków przy akompaniamencie muzyki. Wystąpił zespół Anna Tańska Wacław Warias, śpiewali osobno i razem w duecie, była lampka białego i czerwonego wina, były tańce i śpiewy do godz. 19,00, przerwane wejściem chóru Echo, który miał próbę w tym czasie.

 Luty, modelarnia lotnicza otrzymała bezpłatnie 2 modele szybowców zdalnie sterowanych „Fuks”, od MSML w Mielcu, Edward Burek.

 26 luty, udział modelarzy w Mistrzostwach Aeroklubu Mieleckiego w kategorii F1N (kategoria wiekowa do 14 lat). 1-sze miejsce Wojciech Trybulec, II-gie miejsce Andrzej Rusinowski, 6-te miejsce Michał Chmiel, 12-te Nikodem Leśniowski i 14-te Szymon Kośla.

Wojciech Trybulec ustanowił również nowy rekord hali wynoszący 25,0 sek. w Mistrzostwach Stowarzyszeń Lotniczych w swojej kategorii wiekowej.

8 luty, spotkanie w Klubie seniora we własnym gronie;

 5 luty, udział szachistów w II Powiatowym Turnieju Szachowym „Szukamy talentów”, organizowanym przez Klub Gier Logicznych „Szarotka” w Wadowicach Górnych. Startowało 3-ch zawodników Kacper Czuchra II miejsce w grupie młodszych, Wiktor Stopa I miejsce i Nikodem Leśniowski III miejsce w grupie starszych.

 3 luty, wydanie II serii Kart pocztowych z XV Podkarpackiego Konkursu Wieńca Dożynkowego w Radomyślu Wielkim. Wysyłka do uczestników i rozdanie na sesji miejskiej.

 18 stycznia, zebranie noworoczne stowarzyszenia z złożeniem sprawozdania za ubiegły rok i promocją książki wydanej przez stowarzyszenie „Wiersze radomyskich poetów”.

14 stycznia, ogólne zebranie stowarzyszenia poświęcone działalności na 2011 rok z szczególnym uwzględnieniem działalności Klubu seniora.

Złożenie wniosku do Ministerstwa Sportu i Turystyki o dotacje na działalność modelarni od lutego do czerwca 2011 r.

10 stycznia, złożono dwa wnioski do LGD Prowent o budowę placu zabaw i działalność modelarni i klubu szachowego, wstępnie zaopiniowane pozytywnie.

7 stycznia 2011, nadanie numeru identyfikacyjnego 064975952 przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Warszawie.

2010

29 grudnia, posiedzenie Zarządu stowarzyszenia. Tematami były: wykonanie placu zabaw, wnioski o środki na działalność stowarzyszenia, spotkanie opłatkowe i organizacja zabawy karnawałowej.

16 grudnia, wyjazd do teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, ma musical poświęcony Annie Jantar, pod tytułem „Nic nie może wiecznie trwać”. Seniorzy z Klubu seniora wstęp bezpłatny – ilość osób korzystających z tej opcji 20, pozostałe płatne 17 osób.

 17 listopada, z cyklu spotkania z historią, odbyła się prelekcja na temat „Order Orła Białego”, wygłoszona przez prezesa stowarzyszenia Andrzeja Ziobronia, poparta zdjęciami orderu z rzutnika. Prelegent przedstawił historię powstania orderu, zmiany jego wyglądu w zależności od okresu i władcy panującego.

 26 października, spotkanie seminaryjne organizowane przez OPS w Chrzanowie woj. Lubelskie i stowarzyszeniem Nasze Miasto Radomyśl Wielki. Gości reprezentował zespół śpiewaczy Koła Gospodyń Wiejskich w Otroczu w ilości 32 osoby, z naszej strony wzięło udział 28 osób. Spotkanie rozpoczęła prelekcja Marii Przybyszewskiej n/t historii kościoła w Zgórsku, następnie było zwiedzanie Rynku, samolotu M-2 i wyjazd do Zgórska. Tam krótką prelekcję wygłosił ks. Niemiec, było zwiedzanie kościoła a następnie wyjazd do zajazdu „Wedeta”, gdzie odbyła się prezentacja naszego stowarzyszenia, następnie prezentacja artystyczna gości, wspólne śpiewanie i tańce.

 22 października, spotkanie Klubu seniora z ciekawymi ludźmi, gościliśmy Romana i Wojciecha Wodiczko, synów I burmistrza miasta Radomyśl Wielki z roku 1944, wspomnienia lat okupacji i pierwszych miesięcy po wyzwoleniu, oglądanie starych zdjęć. Uczestniczyło ok. 35 osób.

 21 października, wizyta słuchaczy Uniwersytetu III Wieku z Mielca, prelekcja n/t historii miasta i okolic, zwiedzanie zabytków: kościoła parafialnego, samolotu M-2, cmentarza żydowskiego, degustacja wyrobów mięsnych w firmie „Mrozowski”, kościółka na Wólce i w drodze powrotnej zabytkowego kościoła w Zgórsku. Uczestniczyło 70 osób.

 10 października, organizowany był wielki Piknik sportowo-modelarski na zakończenie lata, z udziałem drużyn juniorów rozgrywających mecz piłkarski, były zawody „III Mały Gordon Bennett” na balony napełnione helem, balony napełniane gorącym powietrzem, loty modeli szybowców, pokaz lotu modelu sterowanego radiem i zawody latawców organizowane przez Mieleckie Stowarzyszenie Modelarni Lotniczych. W pikniku wzięli również udział modelarze z Tuszymy z Szkoły Podstawowej. Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody a zwycięscy dodatkowo dyplomy. Później były pieczone kiełbaski, herbatka i słodycze. Impreza była dofinansowana przez Powiat Mielecki.

 9 października, udział w spotkaniu na zakończenie projektu w Ochotniczej Straży Pożarnej i Koła Gospodyń Wiejskich w Pniu.

 30 września, posiedzenie Zarządu stowarzyszenia w sprawach organizacji „Zakończenia lata” i nowych projektów grantowych.

 26 września, pomoc Stowarzyszeniu „Nasza Gmina” w organizacji pikniku dla dzieci niepełnosprawnych w Pniu, przygotowanie i wypuszczanie baloników napełnianych gazem balonowym z przyczepionymi karteczkami z życzeniami od dzieci do znalazców baloników.

 23 września, wycieczka Klubu Seniora wraz z grupą młodych ekologów z Gimnazjum do Nadleśnictwa Tuszyma, wysłuchanie prelekcji, zwiedzanie terenu budowy V-2, pomnika przyrody ponad 400-letniego dębu, zwiedzanie „Bagien Przecławskich” i pieczenie kiełbasek w leśniczówce.

 22 wrzesień, spotkanie z Konsultantem Regionalnym Podkarpacie, panią Elżbietą Tomczak.

 7 września, wyjazd seminaryjny do miejscowości Klucze, wraz z grupą młodych aktywistów z całej Gminy.

 Wyjazd seniorów do Mielca na XIII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny, Wielką Galę Operowo-Operetkową, koncert finałowy festiwalu.

5 września, XV Podkarpacki Konkurs Wieńca Dożynkowego, stowarzyszenie wykonywało zdjęcia wszystkich wieńców dożynkowych, przygotowując materiał do wydania II serii kart pocztowych z nagrodzonymi wieńcami.

 23 sierpnia, wyjazd na wycieczkę do skansenu etnograficznego w Kolbuszowej oraz do Łańcuta na zwiedzanie zamku-muzeum. W wycieczce wzięli udział młodzi wolontariusze organizowaniu przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

 18 sierpnia, prelekcja fizykoterapeuty Marka Książka na temat „W trosce o Twój kręgosłup” z szczególną koniecznością ruchu, różnych rodzajów masaży, zdrowego odżywiania itp. Na prelekcji były demonstrowane różne rodzaje masaży na jednej z uczestniczek. Prelekcja cieszyła się dużym zainteresowanie i frekwencją.

 5 sierpnia, spotkanie seniorów i prelekcja Teofila Lenartowicza mechanika lotniczego z Wrocławia na tematy lotnicze, wspomnienia z placówek obsługujących polskie samoloty w Indonezji, Iraku, Sudanie itp.

 2 sierpnia, udział w otwarciu Mistrzostw Świata w szachach do lat 20-tu w Czarnej k/Dębicy, prezes jako przedstawiciel stowarzyszenia i Klubu szachowego.

 31 lipca, przygotowanie i udział modelarni w obchodach Dni Radomyśla, start w balonach na ogrzane powietrze, „Mały Gorden-Bennett”, rakiety i modele wolno latające z udziałem modelarni z Tuszymy.

 7 lipca, udział w koncercie prowadzonym przez Kazimierza Kowalskiego, arie z sławnych oper i operetek w wykonaniu artystów Opery Łódzkiej.

 30 czerwca, udział jako delegat na Walne zebranie Stowarzyszenia PROWENT w Rzemieniu.

 29 czerwca, zakończenie zajęć szachowych i zamknięcie tematu z oferty dla młodzieży, podpisanej z Gminą.

 26 czerwca, wycieczka do Sanktuarium w Łagiewnikach i Krakowa połączonych klubów seniora z Pnia i Radomyśla „Jak w Rodzince”. Organizatorem był klub z Pnia, w wycieczce uczestniczyło 50 osób.

 Odbyły się przełożone zawody: 41 Mistrzostwa Aeroklubu Mieleckiego p/n „Młodzi modelarze-lotnicy na start” w Mielcu. Z naszej modelarni uczestniczyło 6 osób, zajęte miejsca I miejsce w konkurencji F1A/M Andrzej Rusinowski i I miejsce w kategorii S6A Paweł Cichoń.

23 czerwca, wyjazd na zawody modelarskie do Mielca w klasach modeli swobodnie latających szybowców F1A/M, F1H, modeli rakiet z taśmą S6A i modeli szybowców zdalnie sterowanych F3J/M.

Zawody nie odbyły się z uwagi na silny wiatr, przełożono na dzień 26 czerwca, godz. 10:00.

9 czerwca, rozpoczęcie kursu komputerowego dla seniorów w ramach akcji „Wszystko co ludzkie nie jest mi obce”, w Zespole Szkół w Radomyślu Wielkim.

 27 maja, udział modelarzy w XXIII Mistrzostwach Aeroklubu Mieleckiego, odbywających się w Tuszymie w konkurencji FB, balony na podgrzane powietrze. Startowało 6 zawodników, najwyżej uplasował się Michał Chmiel, zajął II miejsce.

 20 maja, wyjazd seniorów do SCK w Mielcu na program rozrywkowo-szkoleniowy „Bezpiecznie – chce się żyć”, udział wzięło ok. 50 osób z Radomyśla i Pnia.

 17 maja, wysłanie listu z kartami pocztowymi wydanymi przez Stowarzyszenie i szkicem węglem (karykatury) wykonanym przez Kasię Kurek do przedstawiciela Banku Światowego w Washingtonie Jana Pakulskiego w rocznicę jego pobytu w Radomyślu.

 29 kwietnia, spotkanie w Klubie seniora z okazji rocznicy Konstytucji 3-ga maja oraz dnia flagi. Krótka prelekcja na temat Konstytucji 3-go maja i Święta flagi, wygłoszona przez prezesa stowarzyszenia. Na spotkaniu każdy z uczestników otrzymał biało-czerwoną flagę na własność do wywieszenia w swoim domu, ufundowaną przez stowarzyszenie w ramach akcji „Nasz dom pod biało-czerwoną”.

 24 kwietnia, współorganizator z Samorządowym Centrum Kultury i Bibliotek oraz Zarządem Osiedla w Radomyślu Wielkim, „Wiosennego Radomyskiego Kiermaszu Ogrodniczego” na Rynku.

 20 kwietnia, planowane Walne zebranie stowarzyszenia, jednak na pogrzeb posła Leszka Deptuły, przełożono i odbyło się w drugim terminie tj. 23 kwietnia w Sali Remizy strażackiej, zgodnie z założonym porządkiem obrad.

 23 marca, w Klubie szachowym rozegrano I Gminny Turniej Szachowy z udziałem zawodników z klubu sportowego z Orłowa gmina Borowa. W turnieju udział wzięło 14 zawodników, najmłodsza uczestniczka turnieju Gabrysia Mrozowska liczyła sobie 6 lat. Z uwagi na czas jakim dysponowali organizatorzy, nie rozegrano w pełni całego turnieju a po podsumowaniu wyników najlepszym się okazał Kacper Czuchra lat 7.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali ładne dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Ten turniej zamykał cykl organizacji, nauki i szkolenia zawodników finansowany z środków Programu Rozwoju Wsi Polskiej pod hasłem „Razem możemy więcej”, od kwietnia finansowany jest z środków gminnych otrzymanych w ramach Poakcesyjnego Rozwoju Wsi Polskiej.

14 marzec, zorganizowanie eliminacji do ogólnopolskich zawodów do Pucharu Polski, halowych modeli latających klasy F1N, wspólnie z Mieleckim Stowarzyszeniem Modelarzy Lotniczych i Aeroklubem Mieleckim. Udział wzięło ponad 70 zawodników z całej Polski.

 23 luty, udział w Spotkaniu seminaryjnym pt „Wspólnie łatwiej – współpraca i partnerstwo pozwala na lepsze efekty” w Dzikowcu.

 16 luty, spotkanie ostatkowe w Klubie seniora, prelekcja „Spotkanie z historią” dr Marii Przybyszewskiej, prezentacje slajdów z poprzednich spotkań, śpiewanie pieśni przy kawie i ciasteczku.

 13 luty, II zabawa karnawałowa organizowana przez Stowarzyszenie z przebierańcami. Orkiestra „Winiarze”, osób 120.

26 styczeń „Spotkanie z turoniem”, to nazwa noworocznego spotkania Stowarzyszenia, Klubu Seniora „Jak w Rodzince”, zaproszonego chóru Echo oraz zaproszonych gości. Scenę z turoniem, przedstawiała grupa kolędników z Żarówki pod kierownictwem Ryszarda Wnuka.

 17 styczeń, udział 6 zawodników z Klubu szachowego w Otwartym Noworocznym Turnieju Szachowym w Mielcu. Najlepszy Wiktor Stopa 32 miejsce.

 13 styczeń, spotkanie z prawnikiem, prelekcja mgr Anny Wdowiarz na tematy interesujące seniorów, porady prawne w sprawach spadkowych, testamentowych itp.

 7 styczeń, posiedzenie Zarządu w sprawach organizacji spotkania opłatkowego, zabawy karnawałowej, złożenia ofert i dyskusja nad planem działania na nowy rok.

 5 styczeń 2010 r., spotkanie z panią Elżbietą Tomczak, konsultantem regionalnym w sprawie korekty Planu. 

2009

28 grudzień, podziękowania za pracę społeczną na rzecz społeczeństwa Radomyśla Wielkiego, dla Prezesa Stowarzyszenia Andrzeja Ziobronia i Szefowej Klubu Seniora Irenki Rybińskiej, podpisane przez Przew. Rady Miejskiej i Burmistrza miasta.

 12 grudzień, udział szachistów w Ogólnopolskim Turnieju Juniorów w Wadowicach Górnych w celu poznania zasad turniejowych, poznania atmosfery zawodów. (4 zawodników).

Podsumowanie działalności modelarni i zajęć sportowych, zawody modeli szybowców w Gimnazjum z udziałem ekip z modelarni Tuszyma i Mielec. Przygotowanie i rozdanie dyplomów i nagród.

 9 grudzień, uczestnictwo w konferencji podsumowującej projekt „Rola OPS w walce z wykluczeniem społecznym – realizacja projektu systemowego p.n. „Czas na aktywność w gminie Radomyśl Wielki” i wygłoszenie referatu pt. „Wsparcie osób młodych zagrożonych wykluczeniem społecznym poprzez aktywne zagospodarowanie czasu”.

 2 grudzień, wyjazd seniorów i członków Stowarzyszenia do Mielca na program rozrywkowy z Krakowa pt „Spotkanie z balladą”, ilość uczestników ok. 50 osób.

 25 listopad, udział i wystąpienie na Ogólnopolskiej Konferencji n/t „Być aktywnym seniorem na wsi” na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w dniu 25.11.2009 roku. Stowarzyszenie przygotowało prelekcję i prezentację swojej działalności i innych stowarzyszeń w gminie np. Partyni, Zgórska i Żarówki. Przedstawiona działalność została wysoko oceniona przez uczestników. Delegacja liczyła 10 osób pod kierownictwem p. Ireny Rybińskiej.

 19 listopad, spotkanie Zarządu Stowarzyszenia z sołtysami gminy, wręczenie wykonanych kart z wieńcami dożynkowymi oraz omówienie współpracy z stowarzyszeniem z zakresie tematu „Małe Ojczyzny”.

 12 listopad, zaproszenie przez Klub Seniora „Jak w Rodzince” i Dyrekcję Gimnazjum im. Jana Pawła II, seniorów z Zgórska i Pnia na wspólną uroczystość patriotyczną, organizowaną w Gimnazjum. Młodzież przygotowała część patriotyczną, stowarzyszenie gorącą kiełbaskę i ciasto, Gimnazjum napoje, soki i gustowne nakrycie stołów. Później wszyscy śpiewali pieśni patriotyczne.

 4 listopad, otwarcie „Klubu szachowego i gier logicznych” przy Stowarzyszeniu, z środków uzyskanych z Programu Wspierania Aktywności Lokalnej „Razem możemy więcej”. Ilość uczestników 12, wszyscy z Szkoły Podstawowej oraz jedna dziewczynka z Przedszkola.

 30 październik, wydanie przez stowarzyszenie 16 kart pocztowych z nagrodzonymi wieńcami z XIV Podkarpackiego Konkursu Wieńca Dożynkowego oraz 2 kart przedstawiających Radomyśl Wielki w nakładzie 200 szt. każda. Karty rozesłano do zwycięzców po 100 szt., z pozostałych zrobiono komplety rozprowadzane jako promocja Gminy. Pozostałym wieńcom wykonano zdjęcia, które po jednym komplecie rozesłano do wszystkich uczestników konkursu. Temat realizowany w ramach projektu „Małe Ojczyzny”.

 22 październik, wycieczka do Pasierbca k/Limanowej z Klubu Seniora, wysłuchanie prelekcji i zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej Pocieszenia z cudownym obrazem i zwiedzanie drogi krzyżowej, będącej jeszcze w budowie.

 6 październik, prelekcja w Klubie Seniora wygłoszona przez dr Marię Kreczko na temat zabezpieczanie się przed wirusami, zapobieganie i utrzymywanie dobrej kondycji ciała. Spotkanie odbyło się w budynku Sokoła, uczestniczyło ok. 60 osób.

 29 wrzesień, ogłoszenie zapisów do Klubu szachowego w Szkole Podstawowej, Gimnazjum oraz na tablicy ogłoszeń.

 25 wrzesień, podpisanie umowy z Europejskim Funduszem Rozwoju Wsi Polskiej na projekt założenia przez Stowarzyszenie Klubu szachowego i gier logicznych, umowa została wysłana do parafowania przez Fundusz.

20 wrzesień, udział modelarzy w pikniku lotniczym „Rozwijamy skrzydła”, organizowanym przez Aeroklub Mielecki im. Braci Działowskich na lotnisku w Mielcu. Nagroda dla najmłodszego naszego zawodnika Wojtka Trybulca w konkursie rysunkowym pt. „Samolot moich marzeń”.

 8 wrzesień, wywiad z panią Janeczek na temat jej ucieczki z transportu na roboty do Niemiec.

 6 wrzesień, wykonywanie zdjęć wszystkich wieńców dożynkowych na XIV Podkarpackim Konkursie Wieńca Dożynkowego, celem wydania kart pocztowych z nagrodzonymi wieńcami.

 2 wrzesień, ciąg dalszy wywiadów z seniorkami z Dulczy Wielkiej, paniami Zofią Mydlarz i Janiną Wolak.

 23 sierpień, udział modelarzy w zawodach w Krośnie w ramach eliminacji do Pucharu Polski. Szymon Wolak zdobył IV miejsce a Andrzej Rusinowski V miejsce w klasie F1G.

Dożynki Gminne i Gminny konkurs Wieńca Dożynkowego w Pniu, wykonanie dokumentacji fotograficznej do archiwum Stowarzyszenia.

 18 sierpień, „Wieczór poezji” z zaproszeniem szczególnie Seniorów do udziału i recytacji wierszy ze swojej młodości. Szczególnie miłe były wiersze o Domu rodzinnym, naszym Mieście i Polsce a także anegdoty i opowiadania z tym związane

4 i 11 sierpnia, przeprowadzono wywiady z seniorkami z Dulczy Wielkiej, paniami Zofią Mydlarz i Janiną Wolak urodzonymi w 1925 roku, wspominającymi lata swojej młodości i lata wojny. Wywiady nagrano na przenośnym dyktafonie.

 2 sierpnia, Dni Radomyśla, wykonywano dokumentację zdjęciową do archiwum Stowarzyszenia.

 14 lipiec, zaproszenie Klubu Seniora „Jak w Rodzince” przez Klub Seniora z Zgórska, Stowarzyszenia „Zgórsko aktywna wieś” na spotkanie sąsiedzkie przy pieczonych kiełbaskach. Niespodzianką była kapela, „Żarowianie” która przygrywała do tańca. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze przy wspólnych śpiewach i tańcach.

5 lipiec, udział w zawodach modeli latających, organizowanych przez Mieleckie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych i Aeroklub Mielecki, już 40-tej edycji pt. ”Młodzi modelarze – lotnicy na start”. Zajęcie 1 i 2 miejsca w klasie F1A/M przez naszych zawodników Szymona Wolaka i Andrzeja Rusinowskiego.

3 lipiec, otwarcie wystawy prac dzieci z przedszkola, którą można było oglądać do 2 sierpnia w Sali narad SCKiB w Radomyślu Wielkim

 28 czerwiec, zorganizowanie Pikniku sportowo-balonowego na stadionie w Radomyślu Wielkim. Rozgrywki sportowe trampkarzy w ramach akcji „Wakacje z piłką” oraz rozegranie II zawodów balonowych „Mały Gordon-Bennett”. Wysłanie 101 balonów z kartami zawodników, udział modelarzy z Tuszymy z balonami na ogrzane powietrze.

24 czerwiec, udział modelarzy z Stowarzyszenia w Podkarpackich Targach Usług Społecznych w Kołaczycach. Wypuszczanie balonów na ogrzane powietrze, „Mały Gordon-Bennett” i pokaz lotu modelu sterowanego radiem. Ilość modelarzy 4+2.

Wyróżnienie Prezesa tytułem Mister Kreatywności Podkarpacia.

16 czerwiec, wycieczka członków Stowarzyszenia i zaproszonego chóru „Echo” do Muzeum Drogownictwa w Szczucinie. Udana wycieczka, ilość korzystających 39 osób.

 6 czerwiec, udział modelarzy z balonem na ogrzane powietrze w imprezie dla dzieci organizowanej przez sieć sklepów „Nasz sklep”, na Osiedlu Wola w Radomyślu oraz instruktora warsztatów plastycznych do zabaw z dziećmi, rysowanie na planszach rysunków różnymi technikami, kredka, farbka itp. Impreza masowa, ok. 250 dzieci i osób.

4 czerwca, planowana prelekcja na temat suplementów diety, przygotowana przez firmę Colfarm w Mielcu, z którą łączą nas przyjazne warunki, nie odbyła się, z powodu nagłego wyjazdu służbowego prelegenta. Spotkanie odbyło się, upłynęło pod znakiem rozmów, wspomnień i śpiewania piosenek. Prelekcję przełożono na inny termin.

20 maj, przyjazd na wizytację do Stowarzyszenia delegacji Banku Światowego w osobach: Jana Pakulskiego przedstawiciela Banku na Europę i Azję Centralną, Jarosława Chołodeckiego – szefa Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich i Ewę Gliwicką – Koordynatora Programu Integracji Społecznej z Ministerstwa Pracy, oraz Barbary Ciurko i Elżbiety Tomczak Konsultantów Regionalnych z Rzeszowa.

20 maj, również w godzinach wieczornych odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze członków Stowarzyszenia. Zebranie zatwierdziło sprawozdanie Prezesa, plan na przyszłość, sprawozdanie finansowe oraz udzieliło absolutorium Zarządowi.

15 maj, spotkanie z p. Elżbietą Tomczak konsultantem z Wojewódzkiego Ośrodka zajmującego się programami dla Organizacji Pozarządowych w sprawie wizyty Prezesa Banku Światowego w Radomyślu. Wizytacja warsztatów plastycznych w Przedszkolu i modelarni.

12 maj, o godz. 17.00 w Gimnazjum Jana Pawła II w małej sali gimnastycznej, odbyła się uroczystość patriotyczna pt. „Lekcja z historii”, przygotowana przez młodzież Gimnazjum, która zaprosiła seniorów i członków naszego Stowarzyszenia. Spektakl słowno-muzyczny pod kierownictwem p. Bożeny Rajskiej, przy udziale nauczycieli (patrz artykuł w Korso).

5 maj, złożenie wniosku o uzyskanie grantu z Programu Wspierania aktywności Lokalnej na Terenach Wiejskich, ze środków Fundacji „Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej „Razem możemy więcej”, na założenie archiwum fotograficznego i dokumentacyjnego miasta i gminy.

Pismem z dnia 28.08.2009 r., wniosek nie uzyskał akceptacji z uwagi na      braki formalne.

29 kwiecień, zakończenie w Gimnazjum wystawy filatelistycznej pt. „Pielgrzymki Ojca Świętego do Polski” i odesłanie do DK w Mielcu. Udział wolontariuszy.

28 kwiecień, godz. 18.00 w sali Remizy Strażackiej, odbyło się Spotkanie Klubu Seniora z dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Mielcu Panią Barbarą Wdowiarz. Tematem spotkania było poradnictwo rodzinne oraz zasady funkcjonowania Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

25 kwiecień, współudział w organizowaniu „Wiosennego Radomyskiego Kiermaszu Ogrodniczego”, który odbył się w dniu 25-04-2009 r  w godzinach od 8:00 do 13:00 na płycie Rynku w Radomyślu Wielkim.

19 kwietnia, odbyły się XXII Mistrzostwa Aeroklubu Mieleckiego w kategorii modeli balonów na ogrzane powietrze, startowała w nich nasza ekipa z modelarni, działającej przy Stowarzyszeniu. Zwyciężył nasz zawodnik Wojciech Trybulec, trzecie miejsce zajął Marcel Idzik. Startowało 22 zawodników.

14 kwietnia, godz. 16.00 w budynku „Sokoła” odbyło się spotkanie „Jak w Rodzince – jesteśmy sobie potrzebni”, Klubu Seniora i młodzieży tworzącej Klub Wolontariusza (działający w ramach Ośrodka Pomocy Społecznej). Spotkanie to, było okazją do podzielenia się wielkanocnymi tradycjami i spotkać się przy wspólnym stole. W ramach akcji „Szukamy młodych talentów”, na spotkanie zostali zaproszeni również młodzi twórcy radomyskich szkół, Katarzyna Kurek, Justyna Czuchra i Paweł Juras, będzie okazja porozmawiać z nimi i zobaczyć ich prace.

2 kwietnia, jak co roku, już w 4-tą rocznicę śmierci naszego Wielkiego Polaka Jana Pawła II, w Gimnazjum Publicznym jego imienia, odbyły się uroczystości rocznicowe przygotowane przez młodzież szkolną.

Nasze Stowarzyszenie uczestniczyło w tych uroczystościach, przygotowało dużą wystawę filatelistyczną pt. „Pielgrzymki apostolskie Ojca Świętego Jana Pawła II do Ojczyzny”. Wystawa liczy 13 plansz po 12 kart wystawowych i obejmuje wszystkie pielgrzymki z lat 1979, 1983, 1987, 1999 i 2002 roku. Prezentowany zbiór jest własnością kol. Jerzego Klementowskiego z Koła nr 38 w Mielcu, Polskiego Związku Filatelistów. Również pokazany został zbiór medali i medalionów (34 szt) poświęconych Ojcu Świętemu, wydanych przez różne kraje, do których Papież odbywał pielgrzymki. Ten prywatny zbiór został przekazany na własność Gimnazjum, przez Prezesa naszego Stowarzyszenia.

1 kwiecień, rozpoczęcie nowej działalności Stowarzyszenia dla dzieci przedszkolnych tzw. „Warsztaty plastyczne”, w Przedszkolu – Ochronce przez Małgorzatę Weryńską-Sorochman, absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych. Praca w dwóch grupach, dzieci starsze 34 i młodsze 25 osób. Realizowany jest autorski program z wykorzystywaniem technik kształtujących i rozwijających wyobraźnię dziecka.

26 marzec, wznowiła działalność modelarnia lotnicza, zajęcia jak poprzednio odbywają się w dwóch grupach od godz. 17,00. Mamy jeszcze jednego nowego instruktora modelarstwa, dwukrotnego mistrza Polski w klasie modeli swobodnie latających F1J w latach 1999/2000, i wicemistrza świata zespołowo w tej samej klasie, kol. Tomasza Burka.

Zajęcia rozpoczęły się od wykonywania balonów papierowych ogrzewanych gorącym powietrzem, na zawody organizowane przez Aeroklub Mielecki w terminie kwiecień/maj 2009.

18 luty, spotkanie z lekarzem dr Michońską, prelekcja nt. „Choroby wieku starszego” w lokalu Remizy Strażackiej w Radomyślu Wielkim.

16 luty, zebranie zarządu Stowarzyszenia, omówienie spraw związanych z zabawą, omówienie planów działania na rok 2009.

31 styczeń, bardzo udana zabawa taneczna w Gimnazjum Jana Pawła II, organizowana przez Stowarzyszenie.

29 styczeń, Wycieczka autokarem do Muzeum Diecezjalnego w Tarnowie, zwiedzanie muzeum i Katedry Tarnowskiej z przewodnikiem.

 28 styczeń, Spotkanie Stowarzyszenia i Klubu Seniora „Jak w Rodzince” z dyr. Muzeum Diecezjalnego w Tarnowie ks. Tadeuszem Bukowskim w sali Sokoła w Radomyślu W. W trakcie spotkania przekazanie wszystkim obecnym witamin i preparatów ziołowych, ofiarowanych przez firmę Farmaceutyczną Colfarm w Mielcu.

24 styczeń, Mistrzostwa Aeroklubu Mieleckiego modeli halowych w Mielcu z udziałem naszych modelarzy Kamila Kagana i Krystiana Piskora, którzy zespołowo zajęli IV miejsce i otrzymali dyplom

8 styczeń, Spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia w połączeniu z Klubem Seniora „Jak w Rodzince” oraz chórem „Echo”, w sali Sokoła w Radomyślu W.

2008

13 grudnia, odbyły się zawody modeli zbudowanych przez uczestników i podsumowanie pracy modelarni. Rozdanie dyplomów ukończenia kursu „Pierwszy krok w modelarstwie”, zabranie przez uczniów wykonanych przez siebie modeli. Wykonano ogółem ok. 40 różnych modeli szybowców

12 grudnia, kolejna prelekcja tym razem związana z budową modeli pt. ”Zasady lotu i wyważenie szybowca”, wygłoszona przez w/w prelegenta.

27 listopada, prelekcja lotnicza pt. „Lotnictwo moje hobby”, wygłoszona przez pil. dośw. Dyrektora Aeroklubu Mieleckiego Zbigniewa Świerczyńskiego.

11 listopada, zawody latawców na boisku sportowym w Gimnazjum Jana Pawła II w Radomyślu W., rozdanie nagród za zawody balonowe. Wykonano ok. 27-30 latawców.

9 listopada, wyjazd Klubu Seniora do Teatru im Wandy Siemiaszkowej w Rzeszowie na sztukę humorystyczną „Prywatna klinika”.

Koniec października, nagrodzenie 20 modelarzy tych, którzy dojeżdżają na zajęcia rowerami, czerwonymi pulsującymi lampkami, aby widoczni byli na drodze, w myśl hasła „Bądź widoczny na drodze”.

18 października, wycieczka na lotnisko do Aeroklubu Mieleckiego członków modelarni z rodzicami oraz zwycięzców zawodów „Mały Gordon-Bennett”.

17 18 wrzesień, rozpoczęcie pracy Modelarni, w dwóch grupach młodsza i starsza. Zajęcia odbywały w środy i czwartki od godz. 16.30 w lokalu dawnej siedziby GOK-u przy Rynku.

31 sierpnia, piknik sportowo-lotniczy na Stadionie sportowym, obejmował rozgrywki piłkarskie i zawody „Mały Gordon-Bennett”, dla dzieci, puszczanie gumowych balonów napełnianym gazem.

28 sierpnia, otrzymanie numeru NIP 817-209 0335 z Urzędu Skarbowego w Mielcu.

18 sierpnia, podpisanie umów na realizację 3-ch zadań z Urzędem Gminy: modelarnia lotnicza, Klub Seniora i zajęcia sportowe.

14 sierpnia, załatwienie Regonu nr 180355019 z urzędu Statystycznego w Rzeszowie.

14 sierpnia, otrzymanie z Sądu Rejonowego Wydz. Gospodarczy w Rzeszowie, nr KRS nr 0000310984.

5 czerwca, złożenie wniosku do Sądu Rejonowego w Rzeszowie o wpis do KRS.

2 czerwca 2008, zebranie założycielskie Stowarzyszenia „Nasze Miasto Radomyśl Wielki”, liczyło 22 członków założycieli.

Tu się wszystko zaczęło!!!

Działalność stowarzyszenia gównie z środków które Polska otrzymała z Banku Światowego na Poakcesyjny Program Wsparcia Obszarów Wiejskich

  1. Modelarnia lotnicza, udział w 15 zawodach modeli szybowców, balonów na gaz i ogrzane powietrze, rakiet i latawców; akcje „Pierwszy krok w modelarstwie”, „Młodzi modelarze lotnicy na start”, „Mały Gordon Bennett” itp.
  1. Udział w zawodach do Pucharu Polski w Krośnie w 2009, zorganizowanie zawodów do pucharu Polski w Radomyślu w 2010 w klasie F1N z udziałem 70 zawodników z całej Polski.
  1. Zajęcia sportowe „Abc piłki nożnej” – 2008, później II etap nauki gry w piłkę;
  1. Klub seniora – później bardziej szczegółowe informacje na ten temat;
  1. Klub szachowy z środków Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, program „Razem możemy więcej” – nauka od podstaw, młodzież głównie z Szkoły Podstawowej i jedna dziewczynka z przedszkola, udział w turniejach lokalnych, Wadowicach Górnych i Mielcu; zamiar wprowadzenia nauki w przedszkolu – nie udało się z uwagi na środki, wprowadziły inne przedszkola niepubliczne które posiadały kasę;
  1. warsztaty plastyczne w przedszkolu Ochronce dla dwóch grup dzieci młodszych i starszaków ok. 55-60, prowadzone przez instruktora specjalistę;
 1. „Małe Ojczyzny” w ramach tego tematu założyliśmy archiwum elektroniczne, gdzie wypożyczamy stare zdjęcia i dokumenty dotyczące miasta i gminy, jak również rejestrujemy fotograficznie wszystkie wydarzenia i imprezy odbywające się w mieście. W ok. 300 folderach posiadamy zgromadzone ok. 18 tyś zdjęć i dokumentów.
 2. W ubiegłym roku wydaliśmy pierwszą serię 18 pocztówek z nagrodzonymi wieńcami z XIV Podkarpackiego Konkursu Wieńca Dożynkowego, obecnie jest w druku II seria 18 pocztówek z tego rocznego XV konkursu. Z środków starostwa wydajemy i obecnie jest w druku tomik wierszy radomyskich poetów, gdzie zamieściliśmy wiersze osób już nieżyjących zresztą bardzo patriotyczne, pokolenie współczesne i młodzież od szkoły podstawowej do średniej, tak dla zachęty aby zaczęli pisać.

Wycieczki i wyjazdy Klub seniora

 1. Wycieczka na lotnisko, młodzież z rodzicami i seniorami na rozpoczęcie działalności modelarskiej;
 2. wyjazd do teatru na sztukę „Prywatna klinika” do Rzeszowa;
 3. wyjazd do Muzeum Diecezjalnego w Tarnowie, poprzedzony spotkaniem i prelekcją kustosza muzeum;
 4. wyjazd do Muzeum Drogownictwa (jedynego tego typu w Polsce) w Szczucinie;
 5. wyjazd do Pasierbca k/Limanowej do Sanktuarium Matki Boskiej Pocieszenia;
 6. wyjazd na program rozrywkowy „Spotkanie z balladą” (aktorów scen krakowskich) do Mielca;
 7. wyjazd na program rozrywkowo-szkoleniowy „Bezpiecznie chce się żyć” do Mielca;
 8. wycieczka do Sanktuarium w Łagiewnikach i do Krakowa na Wawel i inne zabytki, połączonych klubów seniora z Radomyśla i Pnia;
 9. wycieczka do skansenu etnograficznego w Kolbuszowej i do Łańcuta, zwiedzanie zamku i powozowni z udziałem młodych wolontariuszy;
 10. wyjazd na Galę Operowo-Operetkową XIII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego do Mielca;
 11. wycieczka do Nadleśnictwa Tuszyma, zwiedzanie terenu budowy rakiet V-2, dębu-pomnika przyrody i „Bagien Przecławskich”, ścisłego rezerwatu przyrody.
 12. wyjazd do teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, ma musical poświęcony Annie Jantar, pod tytułem „Nic nie może wiecznie trwać”.
 13. zorganizowanie wyjazdu do opery „Halka” w Dębicy dla grupy seniorów, członków chóru i stowarzyszenia
 14. zorganizowanie dwu dniowej wycieczki-pielgrzymki do Niepokalanowa i Lichenia. Udział 46 osób z Klubu seniora i mieszkańcy
 15. zorganizowanie wycieczki dla modelarzy do Muzeum lotnictwa w Krakowie, udział 17 uczestników wycieczki.
 16.  wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego do Grochowe w celu spotkań z seniorami i realizacja projektu „Upowszechnienie śpiewu i muzyki wśród mieszkańców Powiatu Mieleckiego poprzez organizację warsztatów, występów i koncertów” z Starostwem Powiatowym oraz wycieczka do Muzeum gen. Wł. Sikorskiego w Tuszowie Narodowym. Zwiedzanie muzeum, wymiana materiałów z dyr. Muzeum p. Renatą Patera.
 17. wycieczka z Klubu seniora do kopalni soli w Bochni w ramach środków przydzielonych z Zarządu Osiedla. Ilość osób biorących udział 35.
 18. wycieczka mieszkańców i Klubu seniora do Kałkowa na Misterium Męki Pańskiej. Udział wzięło 38 osób.
 19. Wyjazd do Przecławia i udział seniorów w II Powiatowym Pikniku Seniorów organizowanym przez klub „Złoty wiek” w Przecławiu. Tematem przewodnim spotkania był konkurs na najciekawszy wianek,
 20. zorganizowano wycieczkę z Klubu seniora do Sandomierza. Koszty przejazdu, przewodnika i wstępy do obiektów muzealnych pokryto z środków Zarządu Osiedla, natomiast rejs po Wiśle uczestnicy pokryli z środków własnych.
 21. wyjazd autokarem do Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Wisłockiej na spektakl męki Pańskiej pt. „Oto Ja jestem z Wami”, wystawiony przez młodzież szkolną.
 22. wyjazd członków stowarzyszenia i Klubu seniora na wycieczkę do Bolestraszyc i Przemyśla. W Bolestraszycach zwiedzanie Arboretum tj. ogród botaniczny, w którym uprawiane są drzewka, krzewy i krzewinki do celów naukowych i hodowlanych. W Przemyślu Wzgórze Zamkowe, kościoły, cerkiew, Rynek, Stare Miasto itp.
 23. wyjazd członków klubu i stowarzyszenia do Mielca na program prewencyjny „Bezpiecznie chce się żyć” z udziałem kabaretu Nowińscy z Krakowa. Wyjazd 35 osób, koszty wyjazdu pokryte z środków własnych.
 24. wyjazd członków stowarzyszenia do opery do Dębicy na spektakl „Straszny dwór: Stanisława Moniuszki, udział wzięło 61 osób. Bilety zabezpieczył SCKiB w Radomyślu Wielkim.
 25. wycieczka-pielgrzymka z stowarzyszenia na Jasną Górę do Częstochowy, udział wzięło 51 osób. Przy ładnej pogodzie uczestnicy oprócz udziału w uroczystościach kościelnych zwiedzili Muzeum jasnogórskie, zbrojownię i wały obronne. Koszty pokryto częściowo z własnych składek.
 26. Wycieczka do Zabawy z poznaniem muzeum Kózki.
 27. Wycieczka do Jodłowej i spotkanie z ks. Julianek Kapłonem, byłym wikariuszem w Radomyślu Wielkim w latach 1960-1964.
 28. Wycieczka autokarem do Krakowa i Łagiewnik. Zwiedzanie Wawelu wszystkich komnat z przewodnikiem, grobu prezydenta Kaczyńskiego i jego żony, katedry wawelskiej, następnie wyjazd do Łagiewnik, zwiedzanie starego obiektu i nowego Centrum Jana Pawła II. Liczba uczestników 55 osób w tym kilkoro młodzieży.
 29. Wyjazd do teatru im. J. Słowackiego w Krakowie na sztukę „Romeo i Julia”, podstawa umowa z „Fundację Galicyjską” w Tarnobrzegu w ramach projektu „50×60+ wsparcie dla aktywizacji osób starszych na terenach wiejskich”, ilość osób 47.
 30. Wyjazd do Zamku w Baranowie na Forum organizowane przez „Fundację Galicyjską” w Tarnobrzegu w ramach projektu „50×60+ wsparcie dla aktywizacji osób starszych na terenach wiejskich”. Forum obejmowało 5 tematów: Srebrna gospodarka, Relacje międzypokoleniowe, Zdrowie i autonomia, Aktywność społeczna i wolontariat i Aktywność w sferze kultury. Ilość 46 osób.
 31. Wycieczka do Nowego Wiśnicza, zwiedzanie Zamku, Muzeum Ziemi Wiśnickiej, Muzeum mleczarstwa, Galerii ks. Nowaka i Galerii Fakt. Ilość uczestników 54.
 32. Wycieczka do Kolbuszowej, do skansenu na warsztaty „Tradycyjnych tańców wiejskich”
 33. Wycieczka zorganizowana przez stowarzyszenie na Ukrainę. W programie zwiedzanie Lwowa, Żółkwi i Krechowa, siedzib rodzinnych Żółkiewskich i Sobieskich. Uroczysta obiadokolacja z Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Lwowskiej z którym to, stowarzyszenie ma podpisane porozumienie o współpracy. Ilość uczestników, 36 osób.
 34. Wycieczka do Zalipia na warsztaty kulturalno-etnograficzne, prelekcja i zwiedzanie malowanych chałup, muzeum i kościoła. W drodze powrotnej zwiedzanie synagogi żydowskiej w Dąbrowie Tarnowskiej. Liczba uczestników 41 osób.
 35.  Wycieczka do Kazimierza n/Wisłą, zwiedzanie zabytków Kazimierza i wyjazd do Puław, zwiedzanie zespołu pałacowo-parkowego książąt Czartoryskich. Ilość uczestników 50 osób.
 36. Wyjazd do Przecławia na podsumowanie projektu ramach rządowego Programu Aktywności Społecznej Osób Starszych, prowadzonego przez Lokalną Grupę Działania w Mielcu. „Fitness dla seniorów – nowe usługi aktywności społecznej” .
 37. Wycieczka do Krynicy w ramach warsztatów „Poznajemy naszą ukochaną ojczyznę – Polskę”. W programie zwiedzanie zabytkowego najstarszego kościółka w Beskidzie Sądeckim (1612) oraz wstęp do nowego kościoła sanktuarium Matki Boskiej w Tyliczu, przejazd do Muszyny, zwiedzanie uzdrowiska, spacer po ogrodach zmysłów i ogrodach biblijnych, zwiedzanie Muzeum Regionalnego „Państwa Muszyńskiego”. Spacer po Krynicy-Zdroju, zwiedzanie centrum miasta. Udział wzięło 45 osób, bilety wstępu i opłaty uczestnicy pokryli z środków własnych, autokar w ramach środków przyznanych stowarzyszeniu przez Zarząd Miasta.

Udział w konferencjach i spotkaniach

 1. ….. prelekcji i spotkań na różne tematy z udziałem lekarzy, historyków, fizykoterapeutów i innych ciekawych ludzi, wieczory poezji, spotkania z historią itp.
 2. Wizytacja przedstawiciela Banku Światowego z Washingtonu i przedstawicieli Ministerstwa Pracy na kontrolę czy właściwie są  wydatkowane środki otrzymywane z Banku, maj 2009;
 3. udział w podkarpackich Targach Usług Społecznych w Kołaczycach – tytuł Mister Kreatywności Podkarpacia dla prezesa stowarzyszenia;
 4. udział w ogólnopolskiej konferencji n/t „Być aktywnym seniorem na wsi”, na KUL-u, listopad 2009;
 5. udział w konferencji podsumowującej projekt „Czas na aktywność w gminie”, przedstawienie programu „Wsparcie osób młodych zagrożonych wykluczeniem społecznym poprzez aktywne zagospodarowanie czasu”;
 6. udział w spotkaniach seminaryjnych w Dzikowcu i Klucze;
 7. udział Klubu Seniora w I Powiatowym Pikniku Seniorów w Przecławiu. Uczestniczyło 33 osoby łącznie z instruktorem śpiewu Piotrem Masłykiem.
 8. udział w II Powiatowym Pikniku Seniorów organizowanym w Przecławiu przez klub „Złoty wiek” w Przecławiu. Tematem przewodnim spotkania był konkurs na najciekawszy wianek.
 9. Udział w konferencji podsumowującej projekt „Fitness dla seniorów – nowe usługi aktywności społecznej” w Przecławiu. Prelekcja A. Ziobronia n/t. aktywności seniorów w naszym środowisku, „Prezentacja samorządowa dobrych praktyk”.

Akcje prowadzone przez stowarzyszenie:

 • „Bądź widoczny na drodze” – modelarze, lampki do rowerów;
 • „Serce na dłoni” – witaminy i inne środki dla seniorów;
 • „Jesteśmy sobie potrzebni” – młodzi wolontariusze pomoc dla seniorów;
 • „Szukamy młodych talentów” – młodzież; malarstwo, poezja,
 • „Złote ręce seniora” – co potrafią zrobić seniorzy;
 • „Nasz dom pod biało-czerwoną” – seniorzy – flagi dla wszystkich seniorów;
 • „Wszystko co ludzkie nie jest nam obce” – komputery dla seniorów;