LUDOWY KLUB SPORTOWY „Plon” w Radomyślu Wielkim
LUDOWY KLUB SPORTOWY (LKS) „PLON” w Radomyślu Wielkim, powstał w 1986 roku, jako sekcja kolarska dla młodzieży przy Gminnej Spółdzielni „SCH” w Radomyślu Wielkim. Jej założycielami byli: Władysław Walas, Bogusław Zaskalski, Stanisław Lonczak i Henryk Giża, który jako pierwszy udzielał wskazówek późniejszym kolarzom.
Po zgromadzeniu sprzętu w 1987 zatrudniono trenera, został nim Kazimierz Piotrowski (znany kolarz Stali Mielec). Do zespołu należało kilkunastu zawodników, początkowo ok. 30, później liczba ich malała do 14 i mniej. Wśród stałej kadry można wymienić: Marka Dziekana, Grzegorza Klimę, Mariusza Ziobronia, Piotra Wolińskiego i Kazimierza Rysia. W 1988 roku dwaj zawodnicy „Plonu” Piotr Woliński i Kazimierz Ryś, uczestniczyli w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Pile, rok później uczestniczyli w Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim „Szlakiem Kurierów” na trasie Tarnów – Poprad. Zawodnikami „Plonu” zaczęli interesować się szkoleniowcy z Dębicy „Stomil Wisłoka”. Odeszli Piotr Woliński i Kazimierz Ryś, za Rysia klub otrzymał 50 dętek i opon, takie były transfery w tym czasie. Po krótkim regresie w roku 1989 nastąpiło znowu ożywienie w klubie, śladem Kazimierza Rysia – brązowego medalisty Mistrzostw Polski, przyszli nowi: Andrzej Pierzchała, Andrzej Koza i Marcin Dyjak. Andrzej Pierzchała z kolegami z Straszęcina wywalczył złoty medal drużynowo na czas w Kielcach. I znowu zaczęły się kłopoty, odszedł trener Kazimierz Piotrowski, zaczęło brakować sprzętu i pieniędzy, ale młodym adeptom sztuki kolarskiej to nie przeszkadzało, przyjeżdżali na treningi swoimi zdezelowanymi składakami, ich trenerem został Piotr Woliński.
Organizowali i uczestniczyli w różnych zawodach i wyścigach ulicznych, a także w 1992 roku uczestniczyli w Mistrzostwach Makroregionu Małopolska w kolarstwie, gdzie uczestniczyło kilkadziesiąt zawodników z 15 klubów południowej Polski. Startowali w Mistrzostwach Polski Południowej, gdzie 1 miejsce zdobył Wiktor Dragan a 4-ty był Marcin Dyjak.
W tym czasie sekcja liczyła 8 zawodników: Marcin Dyjak, Mariusz Zboch, Wiktor Dragan, Sławomir Kośla, Artur Zawierucha, Adam Pulak, Paweł Ryba i Mariusz Kopacz.
W sierpniu 1994 roku odbyły się Otwarte Mistrzostwa Radomyśla Wielkiego, rozegrane w 3 kategoriach wiekowych: juniorów, juniorów młodszych i młodzików. Mistrzem juniorów Radomyśla został Artur Zawierucha.
Również młodzież ze Szkoły Podstawowej w Radomyślu startowała w Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym w Tarnowie. W eliminacjach w Dębicy zajęli III miejsce, gdzie indywidualnie Łukasz Działowski zajął II miejsce i rower w nagrodę, a w finale w Tarnowie radomyślanie zajęli II miejsce zdobywając cenne nagrody. Zespół przygotowywał mgr Zbigniew Żola. W roku 1995 zwodnicy startowali w 15 wyścigach odbywających się w różnych miastach Polski. Na wyróżnienie zasługuje Mariusz Grzych, wygrywający lotną premię na Mini Tour de Pologne w Warszawie.
Sekcja kolarska zakończyła swoją działalność pod koniec lat 90-tych ubiegłego wieku.