CZAJA Kazimierz
CZAJA Kazimierz urodzony 4 marca 1953 r w Mielcu, syn Józefa i Karoliny z domu Wilk. Ośmioklasową szkołę podstawową ukończył w 1967 w Czerminie i kontynuował naukę w Technikum Mechanicznym w Mielcu specjalność obróbka skrawaniem. Po maturze rozpoczął studia wyższe w Wyższej Szkole Inżynieryjnej w Rzeszowie (później Politechnika Rzeszowska), którą ukończył w 1978 roku uzyskując dyplom mgr inż. budownictwa lądowego.
Pracę zawodową rozpoczął w kwietniu 1978 roku w Mieleckim Przedsiębiorstwie Budowlanym kolejno na stanowiskach majster budowy, kierownik budowy, specjalista w dziale wykonawstwa i przygotowania produkcji. W latach 1984 – 1985 pracował w Zasadniczej Szkole Budowlanej na stanowisku kierownika ds. praktycznej nauki zawodu. Będąc pracownikiem Mieleckiego Przedsiębiorstwa Budowlanego został skierowany w latach 1985 i 1986 do nadzorowania prac budowlanych przy budowie Chmielnickiej Elektrowni Atomowej w miejscowości Nitiszyn obecnie Ukraina (dawne kresy wschodnie Polski). Od czerwca 1987 roku pracował w nowo utworzonym Zakładzie Budowlanym przy WSK PZL Mielec, gdzie, jako kierownik budowy budował mieszkania dla załogi WSK, jednocześnie ucząc przedmiotów zawodowych z zakresu budownictwa w Zasadniczej Szkole Zawodowej w Mielcu. W latach 1993 – 1997 prowadził własną działalność gospodarczą w zakresie usług budowlanych i handlu wykonując oprócz budynków mieszkalnych obiekty użyteczności publicznej takie jak szkoła w Tuszymie z salą gimnastyczną, plebanię w Przecławiu, aptekę, obiekty przemysłowe i inne.
Od 1997 roku rozpoczął pracę w Urzędzie Miejskim w Radomyślu Wielkim na stanowisku kierownika referatu inwestycji i budownictwa. W ramach swojej pracy przygotowywał projekty inwestycyjne oraz brał udział w pozyskiwaniu i rozliczaniu środków unijnych i rządowych dla ich realizacji a także nadzorował ich realizację. W okresie jego pracy w Urzędzie Miejskim zostały wykonane następujące prace inwestycyjne – dokończenie gazyfikacji gminy, przebudowa ujęcia wody JAMY w miejscowości Wola Wadowska, wykonanie wodociągowania gminy, telefonizacja, budowa oczyszczalni ścieków w Partyni, budowa kanalizacji, modernizacja kotłowni z węglowych na gazowe we wszystkich budynkach komunalnych, budowa obiektów dydaktycznych i sportowych gimnazjum, modernizacja wszystkich szkół wraz z budową sal gimnastycznych w Dąbiu, Radomyślu Wielkim i Rudzie, przebudowa Rynku w Radomyślu Wielkim, budowa boisk sportowych o nawierzchni sztucznej w każdej miejscowości, przebudowa nawierzchni boisk trawiastych z budową nawodnienia boiska w Radomyślu Wielkim, modernizacja dróg i obiektów sportowych. Posiadał własne zdanie w swojej pracy sugerował i proponował najlepsze rozwiązania techniczno-architektoniczne.
W latach 2000 do 2015 był członkiem Rady Nadzorczej Mieleckiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Posiada uprawnienia budowlane do projektowania, nadzorowania, kierowania robotami budowlanymi budynków oraz budowli jak również przy obiektach zabytkowych.
W kwietniu 2019 roku odszedł na emeryturę, jednak nadal wspiera swoja wiedzą i dużym doświadczeniem Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim.
Za swoją długą i owocną pracę otrzymał szereg podziękowań, dyplomów i statuetek, a także został nagrodzony medalem z okazji 900-lecia Zgórska (2011) oraz Medalem „Za Zasługi dla Miasta i Gminy Radomyśl Wielki” (2017).