ZIEMIA RADOMYSKA – gazeta lokalna
ZIEMIA RADOMYSKA – gazeta lokalna, miesięcznik wydawany w Radomyślu Wielkim od września 1990 r. nr 1. Początkowo Redakcję stanowił zespół: Wiesław Augustyn, Andrzej Przybyszewski, Bożena Weryńska (opr. graficzne) i Jan Ziobroń Redaktor Naczelny. Po paru pierwszych numerach w zespole pozostali Jan Ziobroń i Bożena Weryńska.
Zamierzeniem pisma była integracja mieszkańców wg własnych problemów, informowanie o bieżących wydarzeniach, poznanie historii miasta, gminy i jej mieszkańców, bohaterów wojny i wielu wydarzeń. Gazeta poruszała też kontrowersyjne sprawy jak budowa gorzelni w Radomyślu czy problemy przeciwalkoholowe. Informowała o poczynaniach Rady Miasta i Gminy, wywiady z burmistrzem i ciekawymi ludźmi zasłużonymi dla naszej Małej Ojczyzny. Nie omijała wydarzeń sportowych na terenie gminy, pisała też o pamiątkach historycznych i sprawach kolekcjonerskich.
Gazeta była pisana na maszynie i wydawana metodą kserograficzną w nakładzie 200 – 300 egz. i można ją było nabyć w kioskach lub sklepach na terenie gminy.
Teraz po latach jest ciekawym źródłem historycznym przypominającym o różnych wydarzeniach i faktach w formie pisanej i zdjęciowej z licznych zamieszczonych zdjęć.
Z czasem piętrzące się problemy z drukiem (psujący się kserograf), braki papieru, czy ciężar całego przedsięwzięcia na barkach jednego człowieka, zmusiły Redaktora Naczelnego do rezygnacji z dalszego wydawania pisma, ostatni nr 131 ukazał się w grudniu 2001 roku.
Później Jan Ziobroń prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziem Radomyskiej, zaczął pisać książki. Wydał serię „Sławni Radomyślanie” – 5 tomów, „Dzieje chóru ECHO w Radomyślu Wielkim”, Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Radomyślu Wielkim i Dzieje Gminy Żydowskiej w Radomyślu Wielkim.