STADION SPORTOWY w Radomyślu Wielkim
STADION SPORTOWY w Radomyślu Wielkim powstał na tzw. Błoniach w roku 1931 z inicjatywy i dzięki staraniom Franciszka Gędłeka, sędziego Sądu Grodzkiego i prezesa Zarządu Związku Strzeleckiego w Radomyślu oraz Powiatowego Komendanta Przysposobienia Wojskowego przy finansowym wsparciu Powiatowego Komitetu Wychowania Fizycznego i Przysposobienia Wojskowego.
Uroczyste otwarcie stadionu odbyło się 14 maja 1931 roku w obecności ok. 3000 osób. Uroczystość rozpoczęła się nabożeństwem w kościele, po czym cała ludność miasteczka w pochodzie udała się na stadion, gdzie po podniesieniu flagi na maszt i odegraniu hymnu państwowego przez orkiestrę 16 pp. z Tarnowa, odbyło się poświęcenie stadionu, przemówienia, sadzenie drzewek i defilada, w której wzięły liczne zastępy „Sokoła”, oddziały Przysposobienia Wojskowego, okoliczne straże pożarne i młodzież szkolna.
Swoją obecnością uroczystość zaszczycili: dowódca 16 pp. płk dypl. Aleksander Myszkowski, starosta mielecki Marian Balicki i władze miasta na czele z burmistrzem Józefem Kalitą.
Stadion się stopniowo się zmieniał, na początku lat 1960 płyta boiska została generalnie przebudowana, przed nią wykonano boisko dla juniorów, rozpoczęto budowę pawilonu sportowego z szatniami i zapleczem sportowym, które ukończono na przełomie lat 1960/1970. Później usypano wał ziemny, na którym umieszczono ławki dla widzów na ok. 600 miejsc, całkowita pojemność stadionu obliczona jest na ok. 1000 osób. W ostatnich latach rozbudowano budynek o dodatkową salę i wykonano boisko treningowe.
Na stadionie oprócz rozgrywek sportowych odbyło się otwarcie Ligi Morskiej (1935), większe uroczystości państwowe i lokalne, oraz dożynki gminne i ponad regionalne. Stadion był świadkiem sukcesów i porażek miejscowej drużyny piłki nożnej, noszącej różne nazwy od Sokoła przed wojną do współczesnej KS Radomyślanki (z dodatkiem nazwy sponsora).