SNUZIK Agnieszka
SNUZIK Agnieszka (z domu Grzych) urodzona 19 września 1978 r. w Radomyślu Wielkim, córka Romana i Teresy z domu Giża. Ukończyła Szkołę Podstawową im. gen. Wł. Sikorskiego w Radomyślu Wielkim z czerwonym paskiem, świadectwo dojrzałości uzyskuje w IV Liceum Ogólnokształcącym w Mielcu w 1998 r. Studiuje na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim na kierunku pedagogiki, uzyskując tytuł licencjata pedagogiki w zakresie wczesnoszkolnej w 2001 r. Od września rozpoczyna pracę, jako nauczyciel kontraktowy w Dąbrówce Wisłockiej, dalej kontynuuje studia w tym samym zakresie uzyskując tytuł magistra pedagogiki w 2003 r. Ucząc w szkole systematycznie podnosi swoje kwalifikacje w zakresie pracy dydaktyczno-wychowawczej i opiekuńczej, awansuje na stopień nauczyciela mianowanego (2006), kończy kurs komputerowy dla nauczycieli (2004), uczestniczy w warsztatach edukacyjnych: „Rozwijanie umiejętności wychowawczych nauczycieli…” (2005), w szkoleniach: „Statuty szkół i ich nowelizacja” (2008), „Pierwsza pomoc przedmedyczna” (2008), „Bezpieczeństwo i Higiena Pracy” (2009), „Techniki twórczego myślenia oraz gry i zabawy…” (2009), w seminariach edukacyjnych: „Sześcioletni a siedmioletni uczeń…” (2009), „Sztuka motywowania –nauczanie wielozmysłowe” (2010), w konferencjach: „Realizacja Podstawy Programowej Edukacji Wczesnoszkolnej” (2009), „Techniki aktywizujące myślenie w szkole – TOC” (2010), w kursach i szkoleniach: „Kształcenie na odległość w praktyce szkolnej” (2008), „Kierownik wycieczek i placówek wypoczynku dzieci i młodzieży” (2009), „Ratujemy i umiemy ratować” – certyfikat (2009), „Problem agresji wśród dzieci i młodzieży” (2009), „Gimnastyka mózgu dr Paula Denisona” (2009), ,,Podniesienie efektywności kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi” (2010), ,,Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych” (2010), „Aby dziecku chciało się chcieć – motywacja ucznia do Odrabiania zadań domowych”(2010), Seminarium dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej – certyfikat (2011), „Szkoła PRO” – certyfikat (2013).
Pisała wnioski o wsparcie finansowe do różnych programów mających na celu rozwój dzieci na terenach wiejskich i wyposażenie szkoły w pomoce naukowe. Układała ankiety i pisała własne programy autorskie np. „Program kółka teatralnego”, i „Program kółka ekologiczno- artystycznego”, które zostały pozytywnie zaopiniowane i zatwierdzone przez Radę Pedagogiczną.
Co roku była organizatorem szkolnego konkursu ortograficznego dla klas I – III, którego celem jest doskonalenie pisowni języka polskiego, Dużym sukcesem było wyróżnienie 3 uczniów klasy III w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”, do którego uczniowie byli przygotowywani w ramach zajęciach pozalekcyjnych. Przygotowywała uczniów do Gminnych Konkursów Ekologicznych klas III.
Przeprowadzała szkolne eliminacje do Gminnego Konkursu Recytatorskiego twórczości Jana Brzechwy. Przygotowywała uczniów klas II i III do ogólnopolskiego konkursu ZUCH organizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej, w którym 6 uczniów otrzymało dyplom laureata za zajęcie 8, 10 i 13 miejsce w Polsce. Przygotowała uczennicę klasy III do Ogólnopolskiego Testu Ortograficznego, w którym zajęła 8 miejsce w Polsce i otrzymała tytuł „Mistrza Ortografii”.
Bogaty udział w różnych warsztatach, seminariach, kursach i konferencjach nie przeszkadzał jej w dalszym dokształcaniu, ukończyła studia podyplomowe w Wyższej Szkole Gospodarki i Zarządzania w Krakowie o kierunku Organizacja i Zarządzanie Oświatą w 2010 r., a w 2011 r. otrzymała stopień nauczyciela dyplomowanego.
Do czerwca 2014 r uczyła klasy I-III w Szkole Podstawowej w Dąbrówce Wisłockiej, następnie wygrała konkurs na dyrektora szkoły i od września 2014 obejmuje funkcję Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Dulczy Wielkiej. W 2015 roku startowała w wyborach na posła do Sejmu RP z ramienia partii PSL.