PRZETWÓRSTWO MIĘSA Władysław Giża
PRZETWÓRSTWO MIĘSA Władysław Giża Radomyśl Wielki, firma rodzinna jednoosobowa (choć pomaga cała rodzina), założona w roku 1992 przez Władysława Giżę, kiedy to WSK Mielec została doprowadzona do upadku, nastąpiły masowe zwolnienia i sprzedaż amerykańskiemu koncernowi. Ponieważ założyciel miał doświadczenie masarskie zdobyte w rodzinie, zdecydował się na utworzenie firmy masarskiej. Początkowo nazywała się Ubój i przetwórstwo, później tylko Przetwórstwo mięsa. W początkowym okresie specjalnością była kiełbasa wiejska, później zaczął eksperymentować i stworzył kiełbasę drobiową, która sprzedawana była na pół Polski od Lublina po Nowy Sącz, dostarczając m.in. do sieci Biedronka. Bogaty asortyment mięsa i wędlin można znaleźć we własnym sklepie firmowym w Radomyślu Wielkim.
Firma znana jest z dobrych wyrobów w województwie podkarpackim, wystawiała swoje wyroby na różnych pokazach i prezentacjach. Szczególnie jest znana w gminie, gdzie brała udział we wszystkich lokalnych imprezach np. Podkarpackim Dniu Wędliniarza w Radomyślu od roku 2006 do roku 2018, na którym kończy się konkurs.
Właściciel firmy był inicjatorem i brał czynny udział w biciu rekordów Guinnessa przez naszą gminę. W roku 2014 w wykonaniu najdłuższej kaszanki na świecie, w 2016 w wykonaniu najdłuższej linii z kiełbasy wykonanej w kształcie klucza wiolinowego, a w roku 2018 w wykonaniu najwyższej wieży z kiełbasy.
Jest sponsorem licznych imprez dla dzieci, szczególnie niepełnosprawnych, szkół i klubu sportowego Radomyślanka. Od 2014 roku jest inicjatorem i organizatorem poczęstunku przygotowywanego na terenie miasta dla pieszej pielgrzymki z Rzeszowa na Jasną Górę. Firma za swoje wyroby i działalność charytatywną otrzymała szereg dyplomów, statuetek i podziękowań na Podkarpackim Dniu Wędliniarza m.in.:
2005 – statuetka za wysiłek włożony w dostosowanie zakładu do wymogów Unii Europejskiej;
2006 – dyplom w konkursie Przysmak Radomyski za najlepszy produkt lokalny Szynkę wieprzową z kością;
2007 – dyplom i statuetkę za Szynkę z kością i promocję wyrobów lokalnych w Dniu Wędliniarza;
2014 – nóż symboliczny, statuetkę i dyplom za Kiełbasę wiejską drobiową i udział w biciu Rekordu Guinnessa na najdłuższą kaszankę;
2015 – puchar za wysoką, jakość produktu mięsnego prezentowanego w Dniu Wędliniarza;
2016 – statuetkę i Certyfikat za udział w biciu rekordu Guinnessa oraz dyplom za Kiełbasę wieprzowo-drobiową;
2017 – dyplom za Udziec biesiadny za najlepszy produkt zgłoszony do konkursu;
2018 – certyfikat za uzyskanie najwyższej wieży z kiełbasy w ramach bicia Rekordu Guinnessa;
Oprócz tego firma posiada szereg podziękowań od różnych instytucji i organizacji za wspieranie działalności charytatywnej.