LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE w Radomyślu Wielkim
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE w Radomyślu Wielkim, już na początku lat 90-tych były dyskusje nad utworzeniem w Radomyślu Liceum Ogólnokształcącego, jednak ostateczną i pozytywną decyzję podjęła Rada Miejska na sesji w dniu 30 listopada 1993 roku z datą rozpoczęcia nauki od 1 września 1994. Bazą do działalności Liceum, była Szkoła Podstawowa przy ul. Ogrodowej z planowanym jej przejściem do nowego budynku przy ul. Klonowej. Profil Liceum był ogólny z poszerzonym programem informatyki. Był to duży sukces władz samorządowych i szkolnych, szczególnym orędownikiem powstania Liceum był mgr inż. Edward Trybulec, ówczesny dyr. Gminny Szkół Podstawowych.
Pierwszym dyrektorem Liceum został mgr Zygmunt Kotowski, który kierował 9-cio osobową kadrą nauczycieli. W pierwszym roku naukę podjęło 35 uczniów. Szkoła mogła się poszczycić dobrymi wynikami w nauce. Podczas kontroli Kuratorium z Tarnowa, okazało się, że wyniki były wyższe niż średnia wojewódzka, wyróżnioną uczennicą została otrzymując świadectwo z czerwonym paskiem Anna Dereń. Również w sporcie Liceum uzyskało dobre wyniki tj. 4-tą lokatę na 17 startujących szkół.
Następne lata były podobne, przybywało kolejnych klas z podobną ilością uczniów. Uczniowie reprezentowali szkołę na zewnątrz w rozgrywkach sportowych i konkursach np. „Najlepszy matematyk”, „Sprawni jak żołnierze” czy Turniejach Wiedzy Pożarniczej, w okolicznościowych akademiach, olimpiadach, konkursach oraz imprezach kulturalno-rozrywkowych. Sprawnie działał Samorząd Uczniowski.
W roku szkolnym 1997/1998 nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora Liceum, miejsce mgr Zygmunta Kotowskiego zajął mgr Zbigniew Żola, nauczyciel wychowania fizycznego i trener szermierki. Zaraz po objęciu stanowiska utworzył sekcję szermierczą dziewczynek, która później osiągnęła wiele sukcesów na poziomie krajowym i zagranicznym.
Młodzież jak w latach poprzednich aktywnie uczestniczyła w różnych imprezach i olimpiadach np. Młodzieżowym Forum Ekologicznym, Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej, Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej, Religijnej i zawodach sportowych. Za wybitne osiągnięcia w nauce uczennica Anna Dereń otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów.
Rok 1998/1999 to już 4 klasy, łącznie 113 uczniów i pierwszy rok z maturą. W styczniu 1999 roku odbył się po raz pierwszy w Radomyślu VII Finał Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego inicjatorami byli uczniowie LO. Uczestniczyli także w organizowanych w Tarnowie „Dni Europy”, gdzie zajęli II, III i dwa równorzędne IV miejsca. W tym roku uczeń Marek Dereń otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów za bardzo dobre wyniki w nauce i pracy społecznej.
W lutym 1999 roku pojawiły się pierwsze sygnały połączenia dwóch szkół średnich na terenie gminy, wstępne propozycje były, aby przenieść LO do budynku gimnazjum, jednak ostatecznie LO zostało przeniesione do Zespołu Szkół Rolniczych przy ul. Kościuszki i od 1 września 2000 roku powstała nowa placówka Zespół Szkół w Radomyślu Wielkim, na czele, którego w wyniku konkursu dyrektorem została mgr Magdalena Juras, a jej zastępcą mgr inż. Stanisław Pryga.
W następnych latach Liceum Ogólnokształcące funkcjonuje w ramach Zespołu Szkół, uczestniczy w pracach szkoły, kółkach zainteresowań, konkursach itp. Ilość młodzieży zdającej maturę wacha się w granicach 25 do 34 uczniów rocznie. Uczniowie uzyskuję dobre wyniki w nauce i jak w latach poprzednich stypendia naukowe Prezesa RM. W 2007 roku zmarła dyrektorka szkoły Magdalena Juras, jej miejsce zajął jej mgr inż. Stanisław Pryga, a jego zastępcą jest Alina Kużdżał. Obecnie proponowany kierunek nauki W to humanistyczno-dziennikarski i farmaceutyczno-kosmetyczny.