CZYNY SPOŁECZNE
CZYNY SPOŁECZNE, prace świadczone nieodpłatnie na rzecz społeczeństwa przez grupę osób, zwykle w dni wolne od pracy. Czyny społeczne najczęściej były organizowane przez zakłady pracy, szkoły, kluby sportowe, organizacje młodzieżowe i partyjne. W naszym mieście najczęściej wymienianym organizatorem w okresie PRL-u był Miejski Komitet Frontu Jedności Narodu i Prezydium MRN. Przed wojną był „Sokół”, który wybudował basen i prace przy stadionie oraz budynek „Sokoła” ze składek mieszkańców.
Po wojnie skierowano szczególną uwagę na poprawę i budowę dróg, które bardzo zostały zniszczone. Wykonano remont ulic Kościuszki, Rolnej z pewnymi trudnościami, później położono na niej dywanik asfaltowy, Rynek, ul. Targowa i pewne prace związane z budynkiem administracyjnym, Środki na ten cel pozyskiwano z organizacji festynów i zabaw.
Prowadzono też czyny o charakterze sanitarno-porządkowym szczególnie przez zakłady pracy i instytucje. Porządkowano otoczenie zakładów pracy jak filia POM, drogi i dojazdy.
Można wyszczególnić zakłady i instytucje, które w latach 70-tych wyróżniły się w czynach społecznych: Gminna Spółdzielnia, Szkoła Podstawowa, pracownicy Filii POM, koło ZMS, pracownicy Prezydium MRN, klub sportowy i wiele innych, których prace nie udokumentowano.
W czasach współczesnych można wymienić stowarzyszenie Nasze Miasto Radomyśl Wielki, które w ramach integracji wymalowało ogrodzenie placu zabaw przy ul. Klonowej, obecnie już zlikwidowany.
Za wielkie zaangażowanie w czyny społeczne społeczeństwo miasta zostało wyróżnione Dyplomem Uznania.