BARŁÓG Jan
BARŁÓG Jan, urodzony 30 października 1899 r. w Wólce Duleckiej, (przysiółek Radomyśla, obecnie włączony w granice miasta), syn Andrzeja i Tekli z domu Gondek. Miał trzy siostry i on, jeden chłopak. W czerwcu 1914 r. ukończył 6 klasową Szkołę powszechną, a 28 lipca 1914 r. Austro-Węgry wypowiadają Serbii wojnę, rozpoczyna się I wojna światowa. Następuje powszechna mobilizacja, wszyscy mężczyźni do 42 roku życia idą na wojnę, wśród nich jest ojciec Jana, zabierają również konie, wozy i zaprzęgi.
On pozostaje z matką na gospodarstwie, we wrześniu wkraczają wojska rosyjskie i okupują teren Radomyśla i całą Galicję. Jest to bardzo trudny okres w życiu mieszkańców miasta i okolic. Ojciec wraca z niewoli dopiero w 1923 roku. Jan zamierzał ożenić z bogatą dziewczyną z Dulczy Małej, matka bardzo religijna nie chciała zgodzić się na ten związek, więc podejmuje decyzję wyjazdu do Kanady, zrzekając się prawa do spadku u adwokata Mazurka.
W 1926 roku poprzez Tarnów, Kraków, Warszawę i Gdańsk wypłynął statkiem i 10 lipca ląduje w Quebek City z docelowym miejscem Winnipeg. Tutaj pracował przez dwa lata na roli, w kwietniu 1928 r. przeniósł się do Saskatoon, gdzie mieszkał i pracował przez okres 10 lat. Włączył się w działalność społeczną, był członkiem założycielem polskiej organizacji im. Henryka Sienkiewicza, skupiającej jeszcze niezbyt liczną polonię.
W 1937 roku wyjechał do Toronto, rok później wstąpił do Związku Narodowego Polskiego. Działał tam prężnie na rzecz Polaków i polonii włączył się w organizowanie różnych pochodów, wieców i innych uroczystości rocznicowych i patriotycznych.
Brak informacji o jego śmierci.