GARDULSKI Andrzej Antoni
GARDULSKI Andrzej Antoni urodzony 25 maja 1883 roku w Radomyślu (Wielkim), syn Wacława i Katarzyny z Rusinowskich, następnego dnia ochrzczony w kościele parafialnym w Radomyślu, rodzice chrzestni Andrzej Rusinowski i Katarzyna Wolińska.
Gdzieś zagranicą lub na handlu dorobił się dużych pieniędzy, ponieważ któregoś dnia w kwietniu roku 1921 gdy w Polsce była w obiegu marka polska mocno zdewaluowana, jak podawała ówczesna prasa, zajechał żydowską bryczką do folwarku w Wojsławiu jakiś gość, pokręcił się koło stodół, stajen, pospacerował po parku i nic nie mówiąc nikomu, odjechał w stronę Dębicy. Nazajutrz ten gość zjawił się w kancelarii u barona Jana Albina Gotza i oznajmił, że zamierza zakupić majątek Wojsław. Gdy mu odmówiono, zaoferował kwotę 60 milionów marek polskich, oferta była bardzo kusząca, ponieważ za ten majątek 2 lub 3 lata temu zapłacono Sękowskim ok. 5 milionów marek. Majątek chętnie sprzedano, tym kupcem był Andrzej Gardulski.
Zaraz sporządził plany rozbudowy, kazał stawiać wielkie chlewy na trzodę chlewną, jak podpatrzył w Ameryce. Chciał pokazać swoim rodakom jak się gospodaruje. Pozostawił po sobie dobrą pamięć wśród mieszkańców, w czasie wojny i po gdy nadeszły trudne chwile np. powódź w roku 1934, pomagał mieszkańcom, dzielił się z nimi nowościami technicznymi i doświadczeniem. Nic dziwnego, że po latach w roku 1985 gdy Wojsław został przyłączony do Mielca, mieszkańcy tego Osiedla jedną z ulic nazwali im. Andrzeja Gardulskiego.
Zmarł 24 grudnia 1952 roku, został pochowany na cmentarzu parafialnym w Rzochowie (obecnie osiedle Mielec).