CHÓR FAYER-TON w Dulczy Małej
CHÓR FAYER-TON w Dulczy Małej, gm. Radomyśl Wielki, jest to amatorski chór powstały przy Ochotniczej Straży Pożarnej w dniu 12 kwietnia 1992 roku z inicjatywy ówczesnego prezesa Eugeniusza Ryby, jego zastępcy Władysława Walasa, organisty Andrzeja Laska, miejscowego działacza Józefa Stopy i ks. Stanisława Posłusznego.
Pierwszym dyrygentem był Andrzej Lasek, oficjalnie chór wystąpił podczas święta Wniebowzięcia NMP w dniu 15 sierpnia 1992 roku w kościele w Dulczy Małej. Po roku czasu prowadzenie chóru objął Piotr Karaś, nauczyciel w Państwowej Szkole Muzycznej w Mielcu. W 1995 roku powołano kierownika chóru Władysława Walasa, a jego zastępcą został Eugeniusz Ryba. Pierwszym oficjalnym występem chóru poza terenem gminy, była uroczystość wręczenia sztandaru Komendzie Wojewódzkiej PSP w Tarnowie 2 czerwca 1996 roku. Przy całej gali najwyższych władz strażackich, chór zaprezentował się dobrze, za co prezes Zarządu Głównego straży Waldemar Pawlak przyznał dotację finansową na zakup mundurów. Rok później chór przyjął nazwę Fayer-Ton i status zespołu strażackiego na zebraniu 2 lutego 1997 roku. Za kilka dni wystąpił podczas VI Wojewódzkiego Zjazdu ZOSP w Tarnowie, a w czerwcu wziął udział w V Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Strażackiej Ciechocinek ’97, gdzie otrzymał specjalne wyróżnienie i puchar ZG ZOSP RP. W tym roku również obchodził 5-lecie swego istnienia, wystąpił na lokalnych uroczystościach (pożegnanie ks. St. Posłusznego) i na Regionalnych Spotkaniach Zespołów Scenicznych „Opatów ‘97”. W 1999 uczestniczył w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Strażackiej w Ciechocinku, a w 2002 podczas I Zjazdu ZOSP Województwa Podkarpackiego w Rakszawie. 2003 r. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Strażackiej w Ciechocinku, 2006 przekazanie sztandaru przez ZOP ZOSP w Mielcu. Chór wystąpił w Sejmie Rzeczypospolitej Polski i na Placu Zwycięstwa podczas Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie. W 2012 roku chór obchodził 20-lecie swego powstania, rok wcześniej dołączyły do niego kobiety i stał się już mieszanym chórem strażackim, 2013 udział w Regionalnym Przeglądzie Zespołów Artystycznych OSP w Wiśle, Jasna Góra w Częstochowie, 2016 Konkurs Piosenki Patriotycznej i Religijnej w Dębicy. Ponadto wielokrotnie uczestniczył w przeglądach zespołów strażackich w Opatowie, Krynicy, Ropczycach, Wadowicach, Tarnowie i Kolbuszowej. Corocznie uczestniczy w Wieczorze Kolęd i Pastorałek organizowanym przez SCKiB w Radomyślu Wielkim.
Kierownikiem zespołu od dwudziestu kilku lat jest Władysław Walas, a funkcję dyrygenta pełnili: Andrzej Lasek (1992-1993), Piotr Karaś (1993-2003), Bogdan Warias (2003-2011), Anna Tyńska (2011-2014) i Izabela Piekarczyk (2016-nadal).
Chór posiada wiele podziękowań, dyplomów i statuetek za udział i jako nagrody przyznane przez organizatorów.